Do operacji wyciecia próbnego przygotowujemy pole jak do operacji doszczetnej

Do operacji wycięcia próbnego przygotowujemy pole jak do operacji doszczętnej. Jeżeli po wycięciu guza anatomopatolog nie może nam dać pewnego rozpoznania na podstawie badania preparatu zamrożonego, wkładamy do rany pasek gazy zwilżonej 4 % formolem i zaszywamy cięcie prowizorycznie. Po 24 godzinach otrzymujemy wynik badania preparatu zatopionego w parafinie i wtedy dopiero możemy powziąć decyzję co do dalszego postępowania. Aczkolwiek doraźne badanie histopatologiczne preparatu zamrożonego daje w rękach doświadczonych rozpoznanie trafne w 95% – 99% przypadków (Fischer, Mac Carty, Hellwig, Winterstein i Fehr), sądzimy, że badanie to ustępuje znacznie badaniu wykonanemu lege artis metodą zwykłą. [hasła pokrewne: olx międzyzdroje, szkoła rodzenia siedlce, nawilżacz powietrza allegro ]

Powiązane tematy z artykułem: nawilżacz powietrza allegro olx międzyzdroje szkoła rodzenia siedlce