Dowody na transmisję wirusa Camel-to-Human z koronawirusa MERS

Opisujemy izolację i sekwencjonowanie koronawirusa zespołu środkowo-wschodniego (MERS-CoV) uzyskanego z wielbłąda dromadowego i od pacjenta, który zmarł z powodu potwierdzonego laboratoryjnie zakażenia MERS-CoV po bliskim kontakcie z wielbłądami, które miały wyciek z nosa. Wymazy z nosa pobrane od pacjenta i od jednego z jego dziewięciu wielbłądów były pozytywne dla RNA MERS-CoV. Ponadto MERS-CoV wyizolowano od pacjenta i wielbłąda. Pełne sekwencje genomowe dwóch izolatów były identyczne. Dane serologiczne wskazywały, że MERS-CoV krążył w wielbłądach, ale nie u pacjenta, zanim doszło do zakażenia człowieka. Dane te sugerują, że ten śmiertelny przypadek zakażenia ludzkiego MERS-CoV został przeniesiony przez bliski kontakt z zakażonym wielbłądem.
Wprowadzenie
MERS-CoV jest nowo zidentyfikowanym ludzkim koronawirusem, który niedawno pojawił się w regionie Bliskiego Wschodu.1-3 Aktualne dane epidemiologiczne sugerują wielokrotne transmisje zoonotyczne ze zbiornika zwierzęcego prowadzące do infekcji człowieka, czasami z wtórnymi zdarzeniami transmisyjnymi u ludzi.4 W tym badaniu , opisujemy detekcję odwrotnej transkryptazy-reakcji łańcuchowej polimerazy (RT-PCR), izolację i sekwencjonowanie MERS-CoV od wielbłąda i od pacjenta, który zmarł z powodu potwierdzonej laboratoryjnie infekcji MERS-CoV w Jeddah, Arabia Saudyjska.
Opis przypadku
Tabela 1. Tabela 1. Identyfikacja RNA MERS-CoV w wymazach z nosa i przeciwciałach MERS-CoV w próbkach ludzkich i dromodowych. 43-letni, wcześniej zdrowy Saudyjczyk, który wycofał się z wojska, został przyjęty na oddział intensywnej opieki medycznej w szpitalu King Abdulaziz University, Dżudda, 3 listopada 2013 r., Z ciężką dusznością. Osiem dni przed przyjęciem wystąpiła gorączka, wyciek z nosa, kaszel i złe samopoczucie, a następnie 5 dni później z powodu duszności, która stopniowo się pogarszała. Pacjent posiadał stado dziewięciu wielbłądów, które trzymał w stodole około 75 km na południe od Jeddah. Pacjent i trzej jego przyjaciele codziennie odwiedzali wielbłądy, aż do 3 dni przed jego przyjęciem. Przyjaciele pacjenta donoszą, że cztery zwierzęta (wielbłądy B, F, G i I) chorowały na wydzielinę z nosa w tygodniu poprzedzającym wystąpienie choroby pacjenta (tabela 1). Jak donieśli jego przyjaciele, pacjent zastosował miejscowy lek w nosie jednego z chorych wielbłądów (Camel B) 7 dni przed początkiem choroby pacjenta. Żaden z przyjaciół pacjenta nie miał bezpośredniego kontaktu z wydzielinami wielbłądów lub błon śluzowych. Wszystkie pozostały w dobrym stanie przez 60 dni po wystąpieniu choroby u pacjenta.
Rysunek 1. Rysunek 1. Oś czasu głównych wydarzeń i kolekcja próbek. Pokazano w górnym rzędzie na kilka dni przed i po hospitalizacji pacjenta, w którym miały miejsce zdarzenia kliniczne i pobieranie próbek, z odpowiednimi datami kalendarzowymi w poniższym wierszu
[hasła pokrewne: szkoła rodzenia zosieńka, olx gniew, dyżur aptek września ]

Powiązane tematy z artykułem: dyżur aptek września olx gniew szkoła rodzenia zosieńka