Dziedzicznosc posiada niewatpliwy wplyw na powstawanie nowotworów

Jeżeli nie uwzględnimy sprawy przemieszczenia komórek- płodowych, jednak nie możemy odrzucić pojęcia o -istnieniu w samym ustroju- czynników warunkujących powstawanie nowotworów jako czynników wewnątrzpochodnych, do których należą: dziedziczność, konstytucja, charakter tkanki łącznej, wiek, wpływ gruczołów wewnętrznego wydzielania, wpływ układu nerwowego i wpływ zmian w surowicy krwi. b Dziedziczność Dziedziczność posiada niewątpliwy wpływ na powstawanie nowotworów co przejawia się w postaci różnic gatunkowych i rasowych. Człowiek do mięsaka, pies do chłoniaka mięsakowego (lymphosarcoma), u żab zaś nowotwory w zasadzie nie powstają, U ryb spotykamy nowotwory bardzo rzadko należą one do nienabłonkowców i wywodzą się przeważnie z tkanki łącznej. [patrz też: szkoła rodzenia radom, nawilżacz powietrza allegro, dyżur aptek września ]

Powiązane tematy z artykułem: dyżur aptek września nawilżacz powietrza allegro szkoła rodzenia radom