guz wielkosci jablka

Najlepiej ujmuje to zagadnienie Fehr, który twierdzi że szkodliwość wycięcia próbnego jest w każdym razie mniejsza niż zwlekanie. Poza tym wycięcie próbne może uchronić kobietę od niepotrzebnego odjęcia całej piersi. W jednym przypadku u kobiety 28-1etniej stwierdziłem w bocznym dolnym kwadrancie lewego sutka guz wielkości jabłka, który miał wszelkie klasyczne cechy nowotworu złośliwego; w czasie operacji wycięcia próbnego okazało się, że był to ropień gruczołu wywołany przez prątek okrężnicy; ściana ropnia była twarda, zrośnięta z otoczeniem i nigdzie nie było cech złośliwości. Wycięcie próbne uchroniło kobietę od utraty piersi. [podobne: propolis manuka, badania do pracy radom, zabieg fala uderzeniowa ]

Powiązane tematy z artykułem: badania do pracy radom propolis manuka zabieg fala uderzeniowa