Jezeli krwawienie wystepuje równoczesnie z miesiaczkowaniem

Możliwość: sutek krwawiący. Jeżeli krwawienie występuje równocześnie z miesiączkowaniem, mamy przypadek menstruacji zastępczej bez zmian patologicznych gruczołu mlecznego; jeżeli jednak z brodawki wydobywa się nieco krwi pod wpływem ucisku lub samoistnie, jest to torbiel mająca połączenie z przewodem mlecznym, w którego świetle znajdują się wyrośla brodawczakowate. Taka torbiel stoi na pograniczu złośliwości; usuwamy ją z cięcia podłużnego, jeżeli znajduje się w kwadrancie górnym, a z cięcia Brandenheuera, jeżeli zajmuje kwadrant dolny. Badanie histologiczne decyduje o dalszym postępowaniu. [podobne: anestezjolog zarobki, leczenie falą uderzeniową, fizjoterapia w ginekologii i położnictwie ]

Powiązane tematy z artykułem: anestezjolog zarobki fizjoterapia w ginekologii i położnictwie leczenie falą uderzeniową