Ketokonazol zmniejsza potrzebę cyklosporyny po transplantacji serca ad

Utrzymująca się terapia antyreceptorowa składała się z cyklosporyny, azatiopryny i prednizolonu. Cyklosporynę podawano przed operacją pacjentom, u których poziom kreatyniny w surowicy wynosił poniżej 1,8 mg na decylitr (160 .mol na litr), a poziomy aminotransferazy wątrobowej były niższe niż trzykrotność wartości normalnej; to leczenie rozpoczęto w ciągu 48 godzin po transplantacji u innych pacjentów. Azatioprynę (1,5 do 2 mg na kilogram masy ciała na dzień) podawano od dnia 1. Prednizolon (1 mg na kilogram na dzień) podawano w podzielonych dawkach, które były zwężane do 0,18 mg na kilogram dziennie w dniu 14 i 0,10 mg. za kilogram dziennie przez 6 miesięcy. Całkowite wycofanie leczenia kortykosteroidami nigdy nie miało miejsca. Dawkowanie cyklosporyny korelowało z poziomami cyklosporyny w pełnej krwi (analizator TDx, Abbott). Wszyscy pacjenci otrzymywali trimetoprim (160 mg) oraz sulfametoksazol (800 mg) dwa razy w tygodniu przez rok jako profilaktykę zapalenia płuc Pneumocystis carinii i toksoplazmozy.
Pacjenci z wycinką z biopsji endomiokardialnej, którzy wykazywali odrzucenie serca w stopniu 2 lub wyższym (zgodnie z systemem klasyfikacji Międzynarodowego Towarzystwa Transplantacji Serca i Płuc) byli leczeni dożylnie metyloprednizolonem (3 g podawane przez 3 kolejne dni), jeśli odrzucenie nastąpiło w ciągu pierwszych 28 dni lub w 14-dniowej zwężającej się dawce prednizolonu podawanego doustnie, jeśli odrzucenie nastąpiło po 28 dniach od przeszczepienia. 9 Hemodynamicznie ważne odrzucenie i odrzucenie, które utrzymywało się pomimo dwóch pełnych cykli kortykosteroidów, leczono przeciwciałem monoklonalnym OKT3 ( muromonab-CD3) lub globulinę antyitocytową. Całkowite naświetlanie limfoidalne zastosowano w leczeniu pacjentów, którzy otrzymali jeden cykl leczenia cytolitycznego i którzy mieli cztery lub więcej epizodów odrzucenia w ciągu pierwszych trzech miesięcy lub pięciu lub więcej epizodów w ciągu pierwszych sześciu miesięcy. Każda próbka biopsji wykazująca odrzucenie była liczona, nawet jeśli stanowiła kontynuację odrzucenia odnotowanego w poprzednim egzemplarzu, zgodnie z naszą zwykłą metodą raportowania. Jedynie infekcje wymagające leczenia przeciwdrobnoustrojowego policzono (wykluczono ustne zakażenia wirusem opryszczki pospolitej).
Aby uniknąć zakłóceń interpretacji wyników badania, żaden z badanych pacjentów nie był leczony diltiazemem, werapamilem lub felodypiną. (Czynniki te mogą również wchodzić w interakcje z cyklosporyną.) W przypadku rozwoju zakażeń grzybiczych lub drożdżakowych wymagających leczenia itrakonazolem lub flukonazolem, terapia ketokonazolem została zawieszona. Dane dotyczące stężenia cyklosporyny i kreatyniny podczas leczenia itrakonazolem lub flukonazolem zostały pominięte w analizie, ale uwzględniono dane dotyczące infekcji i odrzucenia podczas tych okresów.
U pierwszych 22 pacjentów zmierzono stężenia cyklosporyny w teście poliklonalno-przeciwciałowym dla związku macierzystego i jego metabolitów (TDx, Abbott). U kolejnych pacjentów stosowano test monoklonalny przeciwciało Abbott dla cyklosporyny (tylko związek macierzysty). Stężenia cyklosporyny stosowane jako cele w oznaczeniu monoklonalnym były następujące: od czasu przeszczepienia do miesiąca 2, od 300 do 400 .g na litr; w miesiącu 3, 250 do 350 .g na litr; w miesiącach od 4 do 6, 200 do 300 .g na litr; w miesiącach od 7 do 12, 200 do 250 .g na litr; i powyżej 12 miesięcy, 120 do 180 .g na litr
[hasła pokrewne: olx międzyzdroje, szkoła rodzenia zosieńka, kołowrotki allegro ]

Powiązane tematy z artykułem: kołowrotki allegro olx międzyzdroje szkoła rodzenia zosieńka