Marchewka, kije i reforma systemu opieki zdrowotnej – problemy z zachętami do wellness ad

W związku z tym przy ustalaniu składek ubezpieczeniowych uwzględnia się złe zachowania (takie jak przekroczenie prędkości, bilety za nieprzestrzeganie przepisów drogowych i częstotliwość wypadków). Złe opłaty za kierowcę nie są dotowane przez dobre składki kierowcy. 2 Jeśli ludzie mogą stracić na wadze, rzucić palenie lub obniżyć poziom cholesterolu, decydując się na to, analogia może być odpowiednia. Ale w takim przypadku niewiele osób miałoby problemy z nadwagą, paleniem tytoniu lub cholesterolem. Co więcej, istnieje gradient społeczny. Absolwent szkoły prawniczej z zamożnej rodziny, która ma siłownię na najwyższym piętrze swojego bloku mieszkaniowego, z większym prawdopodobieństwem odniesie sukces w odchudzaniu, jeśli spróbuje, niż jest nastoletnią matką, która dorastała i nadal mieszka i pracuje dorywczo w ubogich sąsiedztwo z ograniczonym dostępem do zdrowej żywności i możliwości ćwiczeń. I jest bardziej prawdopodobne, że spróbuje. W Niemczech, gdzie od 2004 r. Oferowane są zarówno zachęty do uczestnictwa, jak i osiągnięcia, wskaźniki uczestnictwa wśród osób z najwyższego pięciolinia społeczno-ekonomicznego są niemal dwukrotnie wyższe niż w najbiedniejszym kwintyle.3
Systemy motywacyjne są bronione na podstawie osobistej odpowiedzialności, ale, jak zauważył Kant, powinno oznacza może . Chociaż alternatywne standardy muszą być oferowane pracownikom, dla których konkretne cele są medycznie niewłaściwe, osoby znajdujące się w niekorzystnej sytuacji z wieloma współistniejącymi warunkami mogą powstrzymać się od podejmowania działań. takie prośby, postrzegając je jako poniżające lub upokarzające. Te potencjalne problemy są ważne z uwagi na proponowane podwyżki poziomów refundacji.
Propozycje reform zakazują zmiany kosztów, ale zapisy zawarte w senackiej ustawie mogą spowodować znaczny wzrost obciążeń finansowych dla pracowników, którzy nie osiągają celów (lub alternatywnych standardów). Na podstawie średniego kosztu 4700 USD dla pokrycia tylko dla pracowników, 20% zachęty wynosi 940 USD; 30% wyniósłby 1410 USD i 50%, 2350 USD. W praktyce ubezpieczyciele mogą pozostać poniżej maksymalnych poziomów. Niektóre mogą zdecydować się na pokrycie pełnego kosztu zwrotu kosztów, częściowo dlatego, że niektóre lub wszystkie te koszty mogą zostać zrównoważone przez przyszłe oszczędności dzięki zdrowszej sile roboczej. Alternatywnie jednak ubezpieczyciele mogą odzyskać część lub całość kosztów poprzez zwiększenie składek na ubezpieczenie od ubezpieczycieli. W skrajnym przypadku zachęta może polegać po prostu na powrocie do poprzedniego poziomu składek. Podobne efekty można osiągnąć, zmieniając stosowane współpłacenia lub odliczenia4. Bezpośrednie i pośrednie podwyżki w nieproporcjonalny sposób zaszkodziłyby mniej zarabiającym pracownikom, którzy generalnie są mniej zdrowi niż ich lepiej opłacani odpowiednicy, a zatem w większej potrzebie opieki zdrowotnej, rzadziej spełniają cele, a najprawdopodobniej będzie w stanie pozwolić sobie na wyższe koszty. Niektórzy pracownicy mogą zrezygnować z pracowniczego ubezpieczenia zdrowotnego – i rzeczywiście, jedna firma konsultingowa, Benicomp, sugeruje w swoim prospekcie, że taki wynik może być pożądany, wskazując, że pracownicy, którzy nie przestrzegają przepisów, mogą być zmotywowani do rozważenia inne opcje ubezpieczenia i podkreślenie oszczędności, które mogą przynieść pracodawcy
Zwolennicy podkreślają, że zachęty do wellness są dobrowolne. Powyższe scenariusze pokazują jednak, że dobrowolność może stać się wątpliwa dla pracowników o niższych dochodach, jeżeli jedynym sposobem uzyskania przystępnego ubezpieczenia jest osiągnięcie celów
[podobne: kiedy do szkoły rodzenia, odruch babińskiego dodatni, dyżur aptek września ]

Powiązane tematy z artykułem: dyżur aptek września kiedy do szkoły rodzenia odruch babińskiego dodatni