Marchewka, kije i reforma systemu opieki zdrowotnej – problemy z zachętami do wellness

Przewlekłe stany, szczególnie te związane z nadwagą, rosną w Stanach Zjednoczonych (jak wszędzie indziej). Pracodawcy wykorzystali zarówno marchewki, jak i kije, aby zachęcić do zdrowszego zachowania. Obecne reformy systemu opieki zdrowotnej mają na celu zwiększenie roli zachęt, które obiecują korzystne warunki: pracownicy cieszą się lepszym zdrowiem, a pracodawcy obniżają koszty opieki zdrowotnej i czerpią zyski ze zdrowszej siły roboczej. Jednak przepisy te nie mogą otrzymać etycznej bezpłatnej przepustki. W niektórych przypadkach zachęty są naprawdę kijami przebranymi za marchewki. Istnieje ryzyko niesprawiedliwości, które dodatkowo niekorzystnie wpłynęłoby na osoby najbardziej potrzebujące poprawy stanu zdrowia, a lekarzom przypisano role strażnicze, które mogłyby zaszkodzić relacji terapeutycznej. Uważamy, że należy wprowadzić pewne zmiany, aby pogodzić stosowanie zachęt z normami etycznymi.
Zgodnie z Ustawą HIPAA z 1996 r. O Przenoszalności Ubezpieczeń Zdrowotnych (HIPAA), grupowy plan zdrowotny może nie dyskryminować osób fizycznych na podstawie czynników zdrowotnych poprzez zmianę składek. Jednak HIPAA nie uniemożliwia ubezpieczycielom oferowania zwrotów za pośrednictwem programów odnowy biologicznej . Należą do nich tzw. Zachęty do uczestnictwa, które oferują zniżkę lub inny zwrot kosztów po prostu za uczestnictwo w programie promocji zdrowia oraz zachęty do osiągnięcia korzyści, które zapewniają jedynie zwrot kosztów. do celów spotkań – na przykład określony wskaźnik masy ciała lub poziom cholesterolu. Późniejsze regulacje określały, że zachęty do osiągnięcia nie mogą przekroczyć 20% całkowitego kosztu ubezpieczenia pracownika (tj. Kombinacji składek pracodawcy i pracownika) .1
Podsumowanie bodźców zdrowotnych w aktualnym prawodawstwie. Środki reformy służby zdrowia obecnie przed Kongresem znacznie rozszerzyłyby te przepisy (patrz tab.). Jednak analiza etyczna i badania empiryczne sugerują, że obecne zabezpieczenia są niewystarczające, aby zapewnić sprawiedliwość.
Zachęty motywacyjne zapewniają mile widzianą nagrodę dla pracowników, którzy potrafią się podporządkować, ale mogą być niesprawiedliwi dla tych, którzy zmagają się, szczególnie jeśli im się to nie uda. Prawo wymaga zapewnienia alternatywnych standardów dla tych, którzy nie mogą lub nie powinni uczestniczyć z powodu schorzeń, ale kategorie te są wąsko zdefiniowane. Dla wszystkich innych, domyślnym założeniem jest to, że mogą osiągnąć cele, jeśli próbują. To założenie jest trudne do pogodzenia z tym, co wiemy o zmianie stylu życia. Większość diet, na przykład, nie powoduje długotrwałej redukcji masy ciała, mimo że uczestnicy chcą i starają się schudnąć. Programy zachęt do zachęt nie rozróżniają tych, którzy próbują, ale zawodzą, i tych, którzy nie próbują.
Zwolennicy zachęt osiągnięć zazwyczaj nie postrzegają tej sytuacji jako niesprawiedliwej. Steven Burd, dyrektor naczelny Safeway, którego program Zdrowe środki oferuje zwroty na cele związane z wagą, ciśnieniem krwi, cholesterolem i paleniem tytoniu, porównuje program jego firmy z ubezpieczeniem samochodów, w którym przez dziesięciolecia zachowanie kierowcy skorelowane z ryzykiem wypadków iw związku z tym przełożyło się na różnice w premiach wśród kierowców. Innymi słowy, mówi Burd, branża ubezpieczeniowa od dawna uznaje rolę osobistej odpowiedzialności
[podobne: odruch babińskiego dodatni, szkoła rodzenia radom, pieczenie szynki wieprzowej ]

Powiązane tematy z artykułem: odruch babińskiego dodatni pieczenie szynki wieprzowej szkoła rodzenia radom