Mianowicie wszystkie plyny czlowieka zdrowego maja zdolnosc rozpuszczania komórek nowotworowych

Mianowicie wszystkie płyny człowieka zdrowego mają zdolność rozpuszczania komórek nowotworowych. W starości zmiany w ustroju prowadzą do zmian w płynach ustrojowych, co powoduje wystąpienie skłonności do nowotworów, gdyż płyny te zatracają zdolność rozpuszczania komórek rakowych. Surowica krwi dziecka rozpuszcza komórki rakowe w rozcieńczeniu 25-krotnym, człowieka dorosłego w rozcieńczeniu 2 – krotnym, człowieka zaś starego tylko w stanie nie rozcieńczonym. Zwiększona zdolność rozpuszczania komórek rakowych surowicy dziecięcej tłumaczy się znajdującym się w niej hormonem grasicy. Utrata zdolności rozpuszczania komórek rakowych surowicą krwi jest objawem poprzedzającym zjawianie się nowotworu. Ciało w surowicy, które powoduje rozpuszczanie komórek rakowych, jest zbliżone do dwukarbonowego kwasu tłuszczowego, znikającego z krwi i narządów w starzeniu się natomiast ciało, które chroni komórkę rakową od rozpuszczenia, z punktu widzenia chemii jest euglobuliną, związaną z węglowodanem i różniącą się od euglobuliny normalnej krwi. Zmiany więc surowicy, sprzyjające rozplemowi komórek, związane są z globulinami i białka, uzyskane z krwi zwierząt starych, pobudzają wzrost hodowli tkankowych. Sprawa ta nie jest jednak zupełnie jasna, gdyż w starzeniu się zjawiają się również we krwi większe ilości lipidów, które mają odwrotne działanie, mianowicie hamuj ą rozplem komórek. [hasła pokrewne: ginekolog nfz białystok, szkoła rodzenia radom, anestezjolog zarobki ]

Powiązane tematy z artykułem: anestezjolog zarobki ginekolog nfz białystok szkoła rodzenia radom