Nalezy odrzucic pobieranie tkanki (biopsje)

Ponieważ początkujący gubi się łatwo w tkance gruczołu, operację wycięcia próbnego powinien robić chirurg doświadczony, który potrafi usunąć guz całkowicie z małego stosunkowo cięcia albo pobrać wycinek w odpowiednim miejscu z guza większych rozmiarów. Należy odrzucić pobieranie tkanki (biopsję) za pomocą aspiracji grubą igłą, ponieważ jest to metoda zawodna; w przypadku raka małej wielkości uzyskanie za pomocą aspiracji materiału rakowego z torbieli jest tylko kwestią szczęścia, nie powinniśmy zatem uzależniać rozpoznanie od okoliczności przypadkowych. Ilość materiału pobranego do badania igłą jest zazwyczaj tak mała, że dokładne zbadanie budowy tkanki i rozmieszczenia komórek jest niemożliwe. [przypisy: olx gniew, kołowrotki allegro, odruch babińskiego dodatni ]

Powiązane tematy z artykułem: kołowrotki allegro odruch babińskiego dodatni olx gniew