Ponowne leczenie HCV za pomocą ABT-450 / r-Ombazaswiru i dazabuwiru za pomocą rybawiryny AD 10

Jeden procent pacjentów zaprzestał aktywnej terapii ze względu na niekorzystne zdarzenia. Świąd był jedynym zdarzeniem niepożądanym występującym u więcej niż 10% pacjentów w obu grupach badanych, które występowały istotnie częściej przy reżimie aktywnym niż w grupie placebo. Chociaż wystąpiły trzy zdarzenia niepożądane występujące u mniej niż 10% pacjentów w każdej grupie, które były znacznie częstsze w przypadku aktywnego schematu leczenia (niedokrwistość, zmniejszenie stężenia hemoglobiny i wymioty), cztery zdarzenia niepożądane występujące w mniej niż 10% przypadków pacjenci w każdej grupie byli istotnie częstsi w przypadku placebo (zaparcie, rumień, ból karku i neutropenia). Najczęstszą nieprawidłowością laboratoryjną w grupie z aktywnym schematem było przemijające zwiększenie całkowitego stężenia bilirubiny, występujące u 2,4% pacjentów. Te wzrosty są zgodne ze znaną rolą ABT-450 jako inhibitora transportera OATP1B1.22,23 Wartości hemoglobiny 8,0 do poniżej 10,0 g na decylitr (stopień 2), 6,5 do poniżej 8,0 g na decylitr (stopień 3 ), a mniej niż 6,5 g na decylitr (stopień 4) wystąpiło odpowiednio u 4,7%, 0,3% i 0% pacjentów w grupie z aktywnym schematem dawkowania. Żadna z pacjentek nie przerwała leczenia z powodu anemii.
Pacjenci, którzy nie mieli odpowiedzi na potrójną terapię z zatwierdzonym inhibitorem proteazy i peginterferonem-rybawiryną byli wyłączeni z tego badania. Tak więc wyników nie można ekstrapolować na tę populację. Chociaż to badanie nie obejmowało wcześniej nieleczonych pacjentów, Feld i in. obecnie doniesiono w czasopiśmie, że leczenie tym samym schematem nowych leków przeciwwirusowych i rybawiryną u takich pacjentów było związane z wysokim odsetkiem utrzymującej się odpowiedzi wirusologicznej w 12. tygodniu po leczeniu.
Podsumowując, schemat doustnego podawania ABT-450 / r, ombitaswiru i dasabuwiru z rybawiryną powodował częstość utrzymującej się odpowiedzi wirusologicznej w 12. tygodniu po leczeniu przekraczającym 95%, niezależnie od genotypu HCV (1a lub 1b). oraz z niskim odsetkiem przerwania leczenia u wcześniej leczonych pacjentów z zakażeniem HCV genotypem i bez marskości wątroby, w tym u pacjentów, u których wcześniej wystąpiła odpowiedź zerowa. Podobieństwo danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności w poprzednim badaniu fazy 2 oraz w tym badaniu fazy 3 wspiera dalsze badanie tego całkowicie doustnego schematu w innych trudnych do wyleczenia populacjach, takich jak pacjenci z zakażeniem wirusem HCV i HIV oraz biorcami wątroby.
[patrz też: szkoła rodzenia radom, olx międzyzdroje, szkoła rodzenia radom Śródmieście ]

Powiązane tematy z artykułem: olx międzyzdroje szkoła rodzenia radom szkoła rodzenia żelazna