Ponowne leczenie HCV za pomocą ABT-450 / r-Ombazaswiru i dazabuwiru za pomocą rybawiryny AD 2

Zakażenie HCV można wyleczyć za pomocą terapii przeciwwirusowej, zmniejszając ryzyko choroby i śmierci związanej ze schyłkową chorobą wątroby. Od ponad dekady pacjenci z zakażeniem HCV genotypem leczeni są podwójną terapią peginterferonem-rybawiryną, co powoduje częstość utrzymującej się odpowiedzi wirusologicznej w przybliżeniu od 40 do 50%. 4-6 Wskaźniki odpowiedzi wśród wcześniej nieleczonych pacjentów do 68 do 75% przy użyciu peginterferonu-rybawiryny z inhibitorem proteazy (telaprewir lub boceprewir, oba wprowadzone w 2011 r.). 77,8 Jednak szybkość odpowiedzi na tę potrójną terapię wśród pacjentów wcześniej leczonych terapią podwójną peginterferon-rybawiryną jest różna w zależności od wcześniejsza odpowiedź na leczenie, z odsetkiem od 69% do 88% wśród pacjentów z wcześniejszym nawrotem (niewykrywalny poziom HCV RNA podczas leczenia, ale wykrywalny poziom po zakończeniu leczenia), 40 do 59% wśród pacjentów z częściową odpowiedzią (spadek w poziomie HCV RNA .2 log10 IU na mililitr w 12 tygodniu leczenia, ale z wykrywalnym poziomem) i 29 do 33% wśród pacjentów z odpowiedzią zerową (spadek poziomu RNA HCV <2 log10 IU na mililitr w 12 tygodniu leczenia) .9,10 Ponadto leczenie peginterferonem-rybawiryną wiąże się z klinicznie znaczącymi i częstymi działaniami niepożądanymi, takimi jak objawy grypopodobne, zaburzenia neuropsychiatryczne i cytopenia. Działania niepożądane telaprewiru i boceprewiru obejmują wysypkę i anemię.7-10
ABT-450 jest inhibitorem protezy HCV niestrukturalnej 3 / 4A (NS3 / 4A), która jest podawana z rytonawirem (ABT-450 / r). Rytonawir jest lekiem przeciwzapalnym, który hamuje metabolizm ABT-450. Podawanie rytonawiru za pomocą ABT-450 zwiększa maksymalne i minimalne narażenie na lek, co pozwala na podawanie raz na dobę. 9 Ombazaswir (znany również jako ABT-267) jest inhibitorem NS5A HCV; dasabuwir (znany również jako ABT-333) to nienukleozydowy inhibitor polimerazy HCV NS5B RNA.12,13
Badanie fazy 2b z udziałem pacjentów z zakażeniem HCV z genotypem 1, u których wystąpiła zerowa odpowiedź na wcześniejszą terapię peginterferonem-rybawiryną, wykazało, że wskaźnik utrzymującej się odpowiedzi wirusologicznej na 12 tygodni leczenia ABT-450 / r, ombitaswirem, dasabuwirem i rybawiryną był 93% 24 tygodnie po zakończeniu leczenia. 14. Zgłaszamy wyniki SAPPHIRE-II, międzynarodowego, randomizowanego, kontrolowanego placebo, podwójnie ślepego, badania fazy 3 oceniającego skuteczność i bezpieczeństwo 12-tygodniowego schematu podawania doustnego. ABT-450 / r-ombatarwiru i dasabuwiru z rybawiryną u pacjentów z zakażeniem HCV genotypem i bez marskości wątroby, którzy otrzymywali uprzednio leczenie peginterferonem-rybawiryną.
Metody
Pacjenci
Pacjenci w wieku od 18 do 70 lat kwalifikowali się do włączenia do badania, jeśli mieli przewlekłe zakażenie HCV genotypem i poziom RNA HCV w osoczu przekraczający 10 000 IU na mililitr, bez marskości
[więcej w: olx międzyzdroje, ginekolog nfz białystok, olx gniew ]

Powiązane tematy z artykułem: ginekolog nfz białystok olx gniew olx międzyzdroje