powiekszenia wezlów w dole pachowym

Biorąc pod uwagę wszelkie zastrzeżenia, jakie można wysunąć w stosunku do zestawień statystycznych, dane Riuiena, oparte na 343 przypadkach raka piersi, pozwalają jednak na przyjęcie wniosku, że operacja poprzedzona naświetlaniem daje lepsze wyniki niż sama operacja lub operacja z późniejszym naświetlaniem. Jednak sprawa ta nie jest jeszcze wyświetlona na tyle, żeby polecać naświetlanie wstępne w każdym przypadku; jeżeli nie ma powiększenia węzłów pachowych, możemy nie stosować naświetlania przed operacją. W okresie II w razie powiększenia węzłów w dole pachowym można stosować naświetlania wstępne, a w okresie III naświetlanie to jest wskazane w każdym przypadku, ponieważ operacja z naświetlaniem pooperacyjnym daje wyniki złe (Auehin). [hasła pokrewne: szkoła rodzenia stargard, dyżur aptek września, pieczenie szynki wieprzowej ]

Powiązane tematy z artykułem: dyżur aptek września pieczenie szynki wieprzowej szkoła rodzenia stargard