Przedoperacyjne odwodnienie dróg żółciowych w przypadku raka głowy trzustki ad 5

Objawy, które były związane z żółtaczką blokującą, ustąpiły w ciągu 10 dni po udanym drenażu. Przyczyną początkowej niewydolności umieszczenia stentu była niezdolność do kaniulacji przewodu żółciowego wspólnego u 12 pacjentów z normalnie wyglądającą brodawką, rozległym wzrostem guza w miejscu brodawki u 8 pacjentów i brakiem osiągnięcia brodawki u pacjenta z Billroth resekcja żołądka typu II. Po drugiej próbie, ERCP lub PTC spowodowało odpowiednie odwodnienie u 96 pacjentów (94%). Trzech pacjentów nie doszło do drenażu z powodu błędnej diagnozy kamicy żółciowej (u dwóch pacjentów) i endoskopowego usunięcia polipa gruczolakowatego (u jednego pacjenta). Wystąpiły awarie techniczne u kolejnych trzech pacjentów: niewydolność zarówno ERCP, jak i PTC (u jednego pacjenta), perforacja przewodu żółciowego związanego z ERCP, w przypadku której wykonano laparotomię z resekcją (u jednego pacjenta) i krwotok związany z zwieraczem zatrzymał procedurę (u jednego pacjenta). Pacjent z krwotokiem zmarł 18 dni później w wyniku cholangikozypsy z niestabilnością hemodynamiczną i wcześniejszą niewydolnością serca. Średni czas operacji wyniósł 1,2 tygodnia (przedział ufności 95% [CI], 0,9 do 1,4) dla grupy wczesnej operacji i 5,2 tygodnia (95% CI, 4,8 do 5,5) dla grupy odwadniającej dróg żółciowych. Eksperymenty chirurgiczne zostały anulowane u dwóch pacjentów we wczesnej grupie operacyjnej z powodu kamicy żółciowej u jednego pacjenta i przerzutów płucnych w poprzednim raku piersi stwierdzonym w trakcie badania w drugim. Siedmiu pacjentów w grupie odwadniającej dróg żółciowych nie było operowanych z powodu kamicy żółciowej (u dwóch pacjentów), wcześniejszego usuwania polipa endoskopowego (u jednego pacjenta), śmierci po przedoperacyjnym drenażu żółci (u wyżej wymienionego pacjenta), nieoperacyjnego po ocenie CT ( u dwóch pacjentów) i decyzja (ze strony jednego pacjenta), aby nie poddać się leczeniu chirurgicznemu po pomyślnym umieszczeniu stentu. Odsetek pacjentów poddawanych resekcji nie różnił się istotnie pomiędzy obiema grupami: 63 pacjentów we wczesnej grupie operacyjnej (67%) i 57 w grupie odwodnej dróg żółciowych (56%) (P = 0,11). Techniki chirurgiczne były podobne w obu grupach. Tabela 2 w dodatkowym dodatku zawiera dodatkowe cechy proceduralne.
Komplikacje
Tabela 2. Tabela 2. Poważne komplikacje w ciągu 120 dni po Randomizacji. Tabela 2 podaje liczbę pacjentów, u których wystąpiło co najmniej jedno powikłanie związane z przedoperacyjnym odwodnieniem dróg żółciowych lub operacją. Powikłania związane z przedoperacyjnym drenażem żółciowym wystąpiły u 2 pacjentów we wczesnej grupie operacyjnej (2%) oraz u 47 pacjentów w grupie odwodnionej z dróg żółciowych (46%). Spośród 27 pacjentów, u których rozwinęło się zapalenie dróg żółciowych (z lub bez okluzji stentu), 3 pacjentów miało dwa epizody. Średni odstęp od randomizacji do pierwszego powikłania związanego z przedoperacyjnym odwodnieniem dróg żółciowych w grupie odwadniającej dróg żółciowych wynosił 13 dni (95% CI, 10 do 16). Powikłania związane z zabiegiem wystąpiły u 35 pacjentów we wczesnej fazie operacji (37%) i u 48 pacjentów w grupie odwodnienia dróg żółciowych (47%), dla względnego ryzyka 0,79 (95% CI, 0,57 do 1,11) w grupa wczesnego chirurgii. Nie było znaczącej różnicy w wynikach leczenia operacyjnego pomiędzy szpitalami akademickimi a szpitalami społecznymi (P = 0,21).
Rysunek 2
[hasła pokrewne: ginekolog gdańsk nfz, kołowrotki allegro, szkoła rodzenia zosieńka ]

Powiązane tematy z artykułem: ginekolog gdańsk nfz kołowrotki allegro szkoła rodzenia zosieńka