Przedoperacyjne odwodnienie dróg żółciowych w przypadku raka głowy trzustki ad

Odstęp między CT a randomizacją ustalono na mniej niż 4 dni. Endoskopową ultrasonografię przeprowadzono selektywnie, jeśli wyniki badania CT były niejednoznaczne. Pacjenci z poważną chorobą współistniejącą (wynik Karnofsky ego, <50 [w skali od 0 do 100, z wyższymi wynikami wskazującymi lepsze wyniki]), kolejnym przeciwwskazaniem do poważnej operacji, trwającego zapalenia dróg żółciowych lub wcześniejszego przedoperacyjnego odwodnienia dróg żółciowych z zastosowaniem stentowania za pomocą endoskopowa cholangiopankreatografia wsteczna (ERCP) lub przezskórna cholangiografia przezwrzodowa (PTC) zostały wyłączone. Innymi kryteriami wykluczającymi były obecne przyjmowanie chemioterapii neoadjuwantowej lub obecność poważnej niedrożności żołądka (zwężenie dwunastnicy związane z guzem, które zostało określone przez wymioty i przyjmowanie doustne <1 litr na dzień). Wszyscy pacjenci wyrazili pisemną świadomą zgodę.
Pacjenci byli losowo przydzielani do endoskopowego przedoperacyjnego drenażu żółciowego przez 4 do 6 tygodni, następnie do operacji lub samej operacji w ciągu tygodnia od rozpoznania. Randomizacja, która została podzielona na straty według ośrodka badawczego, została przeprowadzona za pomocą programu komputerowego w centrum prób koordynacyjnych. Komisja ds. Etyki lekarskiej w każdym ośrodku badawczym zatwierdziła protokół, który został opisany wcześniej.13
Przestudiuj badanie
Koordynator badania zebrał dane w każdym miejscu badania. Badanie było sponsorowane przez Holenderską Organizację ds. Badań i Rozwoju w dziedzinie Zdrowia, która nie miała dostępu do danych wynikowych podczas badania i nie brała udziału w analizach danych ani przygotowywaniu manuskryptu. Koordynator badania, epidemiolog kliniczny i główny autor akademicki przeanalizowali dane i potwierdzili kompletność i dokładność analiz. Żaden sprzęt endoskopowy ani stenty nie zostały przekazane przez producenta.
Endoskopowy przedoperacyjny odwodnienie dróg żółciowych
Uczestniczący gastroenterolog, który miał doświadczenie w endoskopowym przedoperacyjnym drenażu żółciowym wykonał zabieg z użyciem ERCP z umieszczeniem plastikowego stentu, z lub bez profilaktyki antybiotykowej, zgodnie z lokalną polityką. Jeśli zabieg zakończył się niepowodzeniem, pacjent został skierowany do trzeciego ośrodka w celu przeprowadzenia drugiej próby. PTC z umieszczeniem stentu w celu uzyskania przedoperacyjnego drenażu żółciowego uznano za opcję ratunkową w przypadku nieudanego ERCP. Drenaż żółciowy został uznany za udany, jeśli stężenie bilirubiny w surowicy spadło o 50% lub więcej w ciągu 2 tygodni po zabiegu. Wprowadzono nowy stent, jeśli pojawiły się oznaki niedostatecznego drenażu żółci, z lub bez zapalenia dróg żółciowych. Po 4-6 tygodniach drenażu pacjenci przeszli operację.
Chirurgia
Pięć akademickich i osiem regionalnych szpitali zgodziło się zapewnić pojemność sali operacyjnej, aby zapewnić, że wczesna operacja może być przeprowadzona zgodnie z wymogami protokołu. Każdy z uczestniczących szpitali wykonywał co najmniej 10 resekcji raka trzustki na rok.
Wszyscy pacjenci otrzymywali okołooperacyjne antybiotyki. W profilaktyce tylko, jeśli to wskazano, pacjenci otrzymywali witaminę K w przypadku zaburzeń krzepnięcia i oktreotyd lub jego analogi do leczenia trzustki o miękkiej teksturze lub nie-podrażnionym kanale trzustkowym.
[więcej w: kołowrotki allegro, kiedy do szkoły rodzenia, ginekolog gdańsk nfz ]

Powiązane tematy z artykułem: ginekolog gdańsk nfz kiedy do szkoły rodzenia kołowrotki allegro