Przedoperacyjne odwodnienie dróg żółciowych w przypadku raka głowy trzustki cd

Standardową procedurą chirurgiczną w przypadku nowotworów do wycięcia była operacja usunięcia trzustki z pankreatoduodenektomii, w tym usunięcie wszystkich węzłów chłonnych po prawej stronie żyły wrotnej i tętnicy krezkowej. Jeżeli podejrzewano przerzuty do proksymalnej dwunastnicy lub odźwiernika, wykonano klasyczną procedurę Whipple a, z wycięciem dystalnego odcinka żołądka. W przypadku stwierdzenia niewielkiego przerzutu do portalu lub górnej żyły krezkowej, w procedurze uwzględniono klinowe usunięcie tych naczyń.14,15 Nie oczekiwano konkretnych modyfikacji techniki chirurgicznej u pacjentów z żółtaczką, szczególnie w odniesieniu do tworzenia hepaticojejunostomy. Przewód zewnątrzwątrobowy ulega poszerzeniu po dystalnej niedrożności, z równoczesną indukcją zwłóknienia w ścianie kanału i zwykle pozostaje rozszerzony po przedoperacyjnym drenażu żółciowym z powodu zmniejszonej podatności przewodu. Jeśli resekcja została odroczona z powodu przerzutów lub miejscowego rozprzestrzeniania, próbki biopsji uzyskano do analizy histologicznej. Leczenie paliatywne na ogół polegało na stworzeniu hepatyczno-zespolonej jamy brzusznej z gastroenterostomią i neurolizą splotu trzewnego.14,16,17. Jeśli hepaticojejunostomy nie było wykonalne, rozszerzalny stent metalowy został wstawiony po operacji za pomocą ERCP.
Ocena wyników
Pierwszorzędowym wynikiem była częstość poważnych powikłań do 120 dni po randomizacji, w tym wszelkie powikłania związane z procedurą drenażu lub leczenie chirurgiczne, które spowodowało dodatkową interwencję medyczną, endoskopową lub chirurgiczną, skutkującą wydłużeniem pobytu w szpitalu, readmisją do szpital lub śmierć. Definicje i postępowanie w przypadku powikłań zostały wykorzystane we wcześniejszych badaniach oceniających zarządzanie powikłaniami na podstawie ogólnie przyjętych kryteriów.18-25 (Definicje wszystkich powikłań podano w Tabeli Dodatku Uzupełniającego, dostępnym wraz z pełnym tekstem tego artykuł na stronie.) Drugorzędnymi rezultatami były śmiertelność i długość pobytu w szpitalu. Objawy postępującego lub nawracającego guza w okresie badania nie były uważane za zdarzenia związane z leczeniem.
Wizyty ambulatoryjne zaplanowano na 2, 6 i 12 tygodni po wypisaniu. Podczas każdej wizyty przeprowadzono standaryzowaną ocenę objawów oraz, jeśli to wskazano, testy laboratoryjne i badania radiologiczne. Ponadto zebrano dane dotyczące przyjęć do szpitala i wszystkich wykonanych procedur, ze szczególnym uwzględnieniem wszelkich powikłań, w tym wszystkich dodatkowych procedur endoskopowych i chirurgicznych. W razie potrzeby skonsultowano się z lekarzem pacjenta w celu uzyskania dodatkowych informacji.
Aby wykluczyć stronniczość w ocenie potencjalnych komplikacji, komisja orzekająca przeanalizowała wszystkie wydarzenia w zaślepiony sposób i zaklasyfikowała je jako poważne komplikacje lub nie poważne, zgodnie z definicjami zawartymi w protokole badania.
Analiza statystyczna
Główna analiza składała się z porównania różnych pacjentów z ciężkimi powikłaniami w dwóch grupach leczenia. Celem było sprawdzenie nie gorszego wyniku wczesnego zabiegu chirurgicznego, w porównaniu z przedoperacyjnym odwodnieniem dróg żółciowych, w odniesieniu do pierwotnego wyniku leczenia i wyższości w odniesieniu do wyników wtórnych.
[przypisy: kiedy do szkoły rodzenia, szkoła rodzenia siedlce, szkoła rodzenia zosieńka ]

Powiązane tematy z artykułem: kiedy do szkoły rodzenia szkoła rodzenia siedlce szkoła rodzenia zosieńka