Przewlekla bialaczka limfatyczna z mutacja SF3B1

Mutacje somatyczne w SF3B1 badano jako potencjalne predyktory czasu do wstępnego leczenia przewlekłej białaczki limfatycznej. Wang i wsp. oceniali kohortę zarówno pacjentów nieleczonych, jak i leczonych.
Tabela 1. Tabela 1. Wyniki leczenia nieleczonych pacjentów z przewlekłą białaczką limfatyczną, zgodnie ze statusem standardowym SF3B1. Mamy dane, które pokazują wpływ mutacji SF3B1 na naturalną historię przewlekłej białaczki limfatycznej. Nasze badanie objęło kohortę 279 nieleczonych pacjentów z przewlekłą białaczką limfocytową; to pozwoliło nam uzyskać silne kliniczne korelaty.3 Pacjenci z mutacjami w SF3B1 mieli bardziej agresywną chorobę niż pacjenci bez tych mutacji (Tabela 1). Analizy Cox wykazały, że status mutacji SF3B1 ma wartość prognostyczną, która jest niezależna od stadium klinicznego lub ekspresji ZAP70 lub CD38.3. Wreszcie, fakt, że wszyscy pacjenci z przewlekłą białaczką limfatyczną z naszej serii nie otrz ymali chemioterapii, sugeruje, że zamiast być nabyte po rozpoczęciu leczenia, mutacje SF3B1 prawdopodobnie występują podczas rozwoju choroby.1
Victor Quesada, Ph.D.
Instituto Universitario de Oncología del Principado de Asturias, Oviedo, Hiszpania
Andrew J. Ramsay, Ph.D.
Carlos Lopez-Otin, Ph.D.
Universidad de Oviedo, Oviedo, Hiszpania
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego listu na stronie.
3 Referencje1. Wang L, Lawrence MS, Wan Y, i in. SF3B1 i inne nowe geny nowotworowe w przewlekłej białaczce limfatycznej. N Engl J Med 2011; 365: 2497-2506
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
2. Mori J, Takahashi Y, Tanimoto T. SF3B1 w przewlekłej białaczce limfatycznej. N Engl J Med 2012; 366: 1057-1058
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
3. Quesada V, Conde L, Villamor N i in. Sekwencjonowanie egzomu identyfikuje nawracające mutacje genu SF3B1 czynnika splicingowego w przewlekłej białaczce limfatycznej. Nat Genet 2012; 44: 47-52
Crossref Web of Science
Materiał uzupełniający
(28)
Blisko
[przypisy: anestezjolog zarobki, odruch babińskiego dodatni, nawilżacz powietrza allegro ]

Powiązane tematy z artykułem: anestezjolog zarobki nawilżacz powietrza allegro odruch babińskiego dodatni