RAK GRUCZOLU PIERSIOWEGO

RAK GRUCZOŁU PIERSIOWEGO Jeżeli kobieta szuka porady lekarskiej z powodu guza sutka, należy zbadać z reguły także drugą pierś, przy czym badamy nie tylko węzły chłonne pachowe, lecz również nadobojczykowe; badamy także stan płuc (zdjęcie rentgenowskie) ponieważ operacja doszczętna traci rację bytu skoro doszło już do przerzutów w płucach. Badamy również na bolesność miejscową . cały kręgosłup za pomocą opukiwania i obmacywania, a w razie wątpliwości uzupełniamy to badanie zdjęciami. Nasuwają się tu dwie możliwości: albo mamy do czynienia z guzem o cechach nowotworu łagodnego, albo z guzem, który ma cechy raka. [podobne: hurtownia portfeli, serwis niszczarek, endometrioza operacja ]

Powiązane tematy z artykułem: endometrioza operacja hurtownia portfeli serwis niszczarek