Rozuwastatyna w zespole ostrej niewydolności oddechowej związanej z sepsą AD 4

Drugorzędne wyniki obejmują liczbę dni, w których pacjenci żyli i oddychanie bez pomocy respiratora (dni wolne od wentylacji) do dnia 28, dni bez dni wolnych od narządu i dni wolne od ICU. Badaliśmy zmiany w stosunek PaO2: FIO2 i wskaźnik utlenowania w ciągu pierwszych 7 dni. Dodatkowe drugorzędne wyniki są wymienione w protokole. W analizie a priori zbadaliśmy wyniki u pacjentów, którzy byli w szoku na początku badania. W analizie post hoc zbadano wyniki u pacjentów, którzy zostali przepisani statynom przed opracowaniem ARDS, ale nie otrzymywali statyny przez co najmniej 48 godzin przed randomizacją. Ta analiza podgrup została dodana przed zakończeniem rejestracji, na podstawie randomizowanego badania, pokazującego, że dalsze leczenie statynami może być korzystne.31
Analiza statystyczna
Śmiertelność wewnątrzszpitalną do 60. dnia została oszacowana na podstawie statystyk Kaplan-Meier, a pacjenci, którzy zostali wcześni do domu przed 60 dniem, uważani byli za żyjących w 60. dniu. Badani pacjenci, którzy nadal przebywali w zakładzie opieki zdrowotnej w dniu 61 uważany za żywego do tej analizy. Jeden pacjent stracił kontakt z chorym w dniu 24, a dane tego pacjenta zostały poddane cenzurze w tym dniu. W przypadku 81 pacjentów, którzy byli również włączeni do randomizowanego badania klinicznego dwóch strategii żywieniowych, 32 analizę podzielono na straty zgodnie z zadaniami grupy badanej w tym badaniu. Dni wolne od wentylatorów, dni wolne od ICU i dni wolne od niewydolności narządów analizowano za pomocą analizy wariancji, z zastosowaniem przypisania leczenia i przypisania współrejestracji, gdy było to stosowne. Do badania zakwalifikowano maksymalnie 1000 pacjentów; to maksimum dałoby 92% prawdopodobieństwo odrzucenia hipotezy zerowej o wpływie na śmiertelność, gdyby prawdziwa różnica umieralności między grupami wynosiła 9 punktów procentowych (zmniejszenie z 27% do 18%). Prawdopodobieństwo odrzucenia hipotezy zerowej o wpływie na dni wolne od respiratora wyniosło 92%, przy założeniu różnicy 2,25 dnia i odchylenia standardowego 10,5 dnia.
Rada monitorująca dane i bezpieczeństwo przeprowadziła tymczasową analizę po włączeniu początkowych 105 pacjentów, a następnie po włączeniu około 250 pacjentów. Sekwencyjne reguły zatrzymywania dla daremności i skuteczności, a także dodatkowe szczegóły dotyczące metod badania, opisano w protokole badania. Jedynie farmacja, laboratorium testów farmakokinetycznych, coleader ośrodka koordynującego oraz rada monitorująca dane i bezpieczeństwo były świadome zadań grupy badawczej.
Wyniki
Podstawowa charakterystyka pacjentów
Rysunek 1. Rysunek 1. Badanie przesiewowe, losowanie i obserwacja
[więcej w: szkoła rodzenia siedlce, olx gniew, pieczenie szynki wieprzowej ]

Powiązane tematy z artykułem: olx gniew pieczenie szynki wieprzowej szkoła rodzenia siedlce