Szczepienia przeciw grypie u kobiet w ciąży i ochrona ich niemowląt AD 8

Odkrycia były podobne w analizie stratyfikowanej w zależności od płci, a analiza ograniczała się do porodów, które wystąpiły podczas sezonu grypowego. Dyskusja
Próby skuteczności IIV3 u kobiet w ciąży zakażonych HIV i niezakażonych HIV wykazały zmniejszenie liczby potwierdzonych przypadków grypy w obu kohortach. Ponadto zaobserwowaliśmy ochronę przed potwierdzoną grypą u niemowląt z grupy IIV3, którzy nie byli narażeni na HIV, z podobną tendencją obserwowaną u niemowląt narażonych na HIV. Stwierdzono, że IIV3 jest bezpieczny, a szczepionka była immunogenna u kobiet niezakażonych HIV i kobiet zakażonych wirusem HIV, wspierając obecne zalecenia WHO dotyczące szczepień przeciwko grypie podczas ciąży.19
Skuteczność szczepionki przeciwko potwierdzonej grypie u niemowląt, które nie były narażone na HIV (45,6%, 95% CI, 2,4 do 69,7) była podobna do tej podanej w Bangladeszu (63%, 95% CI, od 5 do 85). porównania z wynikami badania w Bangladeszu są ograniczone z powodu różnic w testach stosowanych do wykrywania wirusa. Ponadto krążenie wirusa grypy w Bangladeszu jest przedłużone i trwałe, co ogranicza uogólnienie badania Bangladeszu w celu opanowania regionów o bardziej dyskretnych sezonach grypy, takich jak Południowa Afryka. 16 Skuteczność szczepień IIV3 w ochronie niemowląt w ciąży nie zakażonych HIV jest dodatkowo potwierdzany przez badania kliniczno-kontrolne w Stanach Zjednoczonych wśród Indian amerykańskich (w których większość przypadków został zdiagnozowany za pomocą testów serologicznych) oraz badanie dotyczące hospitalizacji związanej z grypą w dużym miejskim szpitalu (w którym diagnoza została potwierdzona za pomocą fluorescencji testowanie przeciwciał) .20,22
Zaproponowano, że wyższe miana HAI mogą być wymagane w celu zapewnienia ochrony przed grypą u dzieci; u dorosłych miano HAI wynoszące 1:40 lub więcej wiąże się z 50% ochroną. 31,32 33 Niemniej jednak w naszym badaniu odsetek noworodków nie zakażonych HIV w grupie IIV3 z mianem HAI 1:40 lub wyższym (60 do 82%) sugeruje, że ten próg może być związany z około 50% ochroną przed potwierdzoną grypą u takich niemowląt. Wymagane są dalsze badania i analizy w celu ustalenia serokorelatu dla ochrony przeciwciał HAI nabytych przez łożysko. Innym sposobem, w jaki szczepienie kobiet w ciąży może chronić ich dzieci przed grypą, jest zapobieganie przenoszeniu wirusa na dziecko poprzez zmniejszenie ryzyka choroby grypy u matki. Zostało to po części potwierdzone w naszych badaniach, w których równoczesne potwierdzone zakażenie grypą szczepami homotypowymi występowało częściej u niemowląt nie otrzymujących HIV, którym podawano placebo, niż u niemowląt z IIV3 nie zaatakowanych przez HIV; infekcje szczepami homotypowymi występowały jednocześnie u 54,5% matek dzieci narażonych na zakażenie wirusem HIV z potwierdzoną chorobą grypową.
W przeciwieństwie do badań przeprowadzonych w Bangladeszu, w których częstość klinicznych chorób układu oddechowego z gorączką była zmniejszona odpowiednio o 29% i 36% u niemowląt i matek, 16 w naszym badaniu nie wykazało żadnego zmniejszenia mniej specyficznych wyników klinicznej choroby grypopodobnej lub układu oddechowego. choroba u niemowląt lub matek
[hasła pokrewne: szkoła rodzenia stargard, kiedy do szkoły rodzenia, szkoła rodzenia warszawa ]

Powiązane tematy z artykułem: kiedy do szkoły rodzenia szkoła rodzenia stargard szkoła rodzenia warszawa