Waether odrzuca równiez naswietlanie wstepne

Harrington podaje, że w 29 % przypadków grupy I, bez wyczuwalnych węzłów pachowych, stwierdzono w nich histologicznie przerzuty nowotworowe. Możemy stąd wysnuć wniosek, że podział Steinthala na grupy w celu uzyskania podstawy do oceny różnych metod leczniczych ma rację bytu tylko wtedy, jeżeli opiera się na wynikach dokładnego badania histologicznego węzłów, a nie samego tylko badania klinicznego. Waether odrzuca również naświetlanie wstępne, ponieważ odkładanie operacji opóźnia o szereg tygodni usunięcie ogniska pierwotnego oraz przerzutów. Haagensen nie stosuje naświetlania ani przed operacją, ani po operacji, ponieważ obserwował wznowę miejscową zaledwie w 10 % swych przypadków; naświetla tylko ognisko wznowy. [przypisy: szkoła rodzenia radom, olx littlest pet shop, dyżur aptek września ]

Powiązane tematy z artykułem: dyżur aptek września olx littlest pet shop szkoła rodzenia radom