Wdrażanie i korzystanie z usług zdrowia psychicznego wśród żon amerykańskiej armii ad 5

Po korekcie liczba przypadków nadwrażliwości na diagnozę zdrowia psychicznego wynosiła 41,3 (przedział ufności 95% [CI], 35,6 do 47,1) związanych z wdrożeniem od do 11 miesięcy i 60,7 (95% CI, 53,8 do 67,7) związanych z wdrożeniem ponad 11 miesięcy. Wśród szczególnych kategorii zaobserwowano znaczące efekty w przypadku zaburzeń depresyjnych, snu, lęku i ostrych stanów stresowych i zaburzeń regulacji (tab. 2). Częstotliwość korzystania z ambulatoryjnych usług medycznych związanych ze zdiagnozowanymi chorobami psychicznymi była podobna. Wśród małżonków członków wojskowych, którzy zostali rozmieszczeni, w porównaniu z małżonkami tych, którzy nie zostali rozmieszczeni, stawki diagnoz związane z do 11 miesięcy i ponad 11 miesięcy wdrażania były o 18 do 24% wyższe dla zaburzeń depresyjnych, 21 do 40 % wyższy w przypadku zaburzeń snu, o 25 do 29% wyższy w przypadku zaburzeń lękowych i o 23-39% wyższy w przypadku ostrych reakcji na stres i zaburzeń regulacji. Wskaźnik wykorzystania usług zdrowia psychicznego do diagnozy zdrowia psychicznego był o 19% wyższy (wskaźnik stopy procentowej, 1,19; 95% przedziału ufności, 1,15 do 1,22) wśród małżonków członków wojska, którzy zostali rozmieszczeni na okres od do 11 miesięcy i 27% wyżej (stawka współczynnik 1,27; 95% CI, 1,22 do 1,32) wśród małżonków członków wojska, którzy zostali rozmieszczeni na więcej niż 11 miesięcy, w porównaniu do małżonków członków wojska, którzy nie zostali rozmieszczeni w okresie 2003-2006 (tabela 2).
Dyskusja
Nasze badanie związku między problemami zdrowia psychicznego w rodzinach wojskowych a obecnymi konfliktami w Iraku i Afganistanie zawiera dane dla znacznej części blisko 300 000 aktywnych małżonków armii. 32 Nasze wyniki wskazują, że po dostosowaniu do cech żołnierzy i małżonków przedłużone okresy ich wdrożenia wiązały się ze zwiększonym ryzykiem diagnozy zdrowia psychicznego i częstszym wizytami u tych osób wśród żon żołnierzy armii. Wzrost ryzyka był najbardziej widoczny w przypadku zaburzeń depresyjnych, lękowych, snu i ostrych reakcji na stres i regulacji. Ryzyka i wskaźniki nie wzrosły w przypadku zaburzeń, których nie należy się spodziewać w zależności od statusu rozstawienia (np. Majaczenia, otępienia i innych zaburzeń poznawczych). Ogólnie nasze dane sugerują, że skutki bieżącej operacji dla zdrowia psychicznego sięgają poza żołnierzy i do ich najbliższych rodzin.
Nasze wykorzystanie danych administracyjnych było niezbędne do uzyskania dużej ilości rekordów, ale oznaczało to, że miarami zdrowia psychicznego były kody diagnostyczne. W związku z tym opieraliśmy się na założeniach kodowania ważności i niezawodności, ogólnie, oraz na stosowaniu kodów przez pracowników służby zdrowia, w szczególności. Opieranie się na tych kodeksach może stanowić niewrażliwą metodę sprawdzania obecnego i przeszłego stanu zdrowia psychicznego w tym badaniu. Potencjalne odchylenie diagnostyczne może również istnieć, ponieważ specjaliści medyczni niekoniecznie będą nieświadomi stanu rozmieszczenia żołnierza. Żadna z tych kwestii nie mogłaby zostać rozwiązana, biorąc pod uwagę nasz retrospektywny projekt. Małżonkowie, którzy korzystali z świadczeń medycznych od pracodawców cywilnych, mogli mieć diagnozy, które nie zostały uwzględnione w naszych analizach, ale jest mało prawdopodobne, aby te skutki różniły się w zależności od statusu wdrożenia. W przypadku połowy próby, dla której dostępne były informacje o rasie lub grupie etnicznej, zaobserwowano podobieństwa zarówno w średniej, jak i medianie miesięcy w grupach rasowych i etnicznych
[przypisy: ginekolog nfz białystok, dyżur aptek września, olx gniew ]

Powiązane tematy z artykułem: dyżur aptek września ginekolog nfz białystok olx gniew