Dowody na transmisję wirusa Camel-to-Human z koronawirusa MERS AD 5

Podobną topologię zaobserwowano również w przypadku innych genów wirusów uzyskanych w tym badaniu. Próbka surowicy pobrana od pacjenta w dniu była ujemna dla przeciwciał MERS-CoV (<1:10) w teście immunofluorescencyjnym, podczas gdy próbka pobrana w dniu 14 wykazała czterokrotność miana przeciwciał (1: 1280) (Tabela i Rys. Sparowane próbki surowicy zebrane z Camel B również wykazały wzrost miana przeciwciał o czynnik większy niż 4, co również miało miejsce w przypadku czterech innych wielbłądów (wielbłądy E, F, H i I) (tabela 1). Pozostałe cztery wielbłądy (wielbłądy A, C, D i G) miały wysokie miana przeciwciał w obu próbkach (tabela 1). W próbkach surowicy pobranych od trzech przyjaciół pacjenta nie wykryto przeciwciał MERS-CoV.
Dyskusja
Cechy epidemiologiczne zakażeń MERS-CoV sugerują transmisję zoonotyczną ze zbiornika zwierzęcego na człowieka, być może za pośrednictwem pośredniego gospodarza zwierzęcego.4,6-9 Ograniczone wtórne przenoszenie z człowieka na człowieka zostało również potwierdzone zarówno w opiece zdrowotnej, jak i w warunkach domowych. 6,7,10 Analiza krótkich sekwencji genomowych wskazuje, że MERS-CoV może mieć przodka u nietoperzy. 81,12 Ta hipoteza była dodatkowo poparta wykryciem małego fragmentu sekwencji genomowej identycznej z sekwencją MERS EMC / 2012 Izolat Essen-Essen (KC875821) u egipskiego grobowca (Taphozous perforatus), który został schwytany w Arabii Saudyjskiej.13 Ponadto badania serologiczne wykazały obecność reaktywnych krzyżowo przeciwciał przeciwko MERS-CoV w wielbłądach dromadowych w Omanie, Wyspy Kanaryjskie i Egipt .4,14
Jednak sama obecność przeciwciał, które reagują krzyżowo z MERS-CoV bez jednoczesnej izolacji lub wykrywania wirusa przez PCR z wielbłądów w tych badaniach, nie mogła potwierdzić ich roli jako rezerwuarów lub pośrednich gospodarzy do transmisji wirusa do ludzi. W ostatnich badaniach potwierdzono obecność RNA MERS-CoV w teście RT-PCR w czasie rzeczywistym i częściowym sekwencjonowaniu genomu wirusowego RNA w 3 z 14 próbek nosa pobranych od 14 wielbłądów w gospodarstwie w Katarze i 2 wymazach z nosa. pobrane od dwóch pacjentów w tym samym gospodarstwie.15 Nie można jednak ustalić rozstrzygających dowodów na przenoszenie z wielbłądów na ludzi lub odwrotnie.
W naszym badaniu dowody sugerują, że wielbłąd dromadowy był źródłem MERS-CoV, który zainfekował pacjenta, który miał bliski kontakt z wydzielinami nosowymi wielbłąda. Obecność identycznych sekwencji w dwóch izolatach MERS-CoV odzyskanych od pacjenta i od Camel B sugeruje, że prawdopodobnie nastąpiła bezpośrednia transmisja międzygatunkowa między tymi dwoma bez pośredniego gospodarza. Chociaż zanieczyszczenie krzyżowe między dwiema próbkami może stanowić problem, jest mało prawdopodobne, ze względu na niezależne czasy i miejsca gromadzenia i przetwarzania dwóch próbek
[patrz też: nawilżacz powietrza allegro, szkoła rodzenia radom, szkoła rodzenia stargard ]

Powiązane tematy z artykułem: nawilżacz powietrza allegro szkoła rodzenia radom szkoła rodzenia stargard