Obnizenie kosztów administracyjnych

W artykule z Perspective, Cutler i in. (15 listopada) opisują metody redukcji kosztów administracyjnych w naszym systemie opieki zdrowotnej. Autorzy przyznają, że systemy jednego płatnika eliminują wiele kosztów administracyjnych, ale pomijają te szacowane oszczędności i odrzucają przyjęcie krajowego systemu jednego płatnika jako mało prawdopodobne .
Szacunkowe koszty administracyjne, które mogłyby zostać odzyskane przez krajowy system jednego płatnika, zostały zgłoszone jako 204 miliardy dolarów, 2 230 miliardów dolarów, 3 350 miliardów dolarów 4 i od 400 miliardów do 500 miliardów dolarów5. Liczby te można porównać z danymi autorów. szacuje 23 mld USD kosztów podlegających zwrotowi bez systemu jednego płatnika.
Amerykańska opieka zdrowotna dla jednego pacjenta nie jest niemożliwa – jest to rzeczywistość. Obecnie ponad 120 milionów Amerykanów otrzymuje opiekę dzięki planom jednoosobowym, zarówno prywatnym (plany d la wielu osób i plany samofinansujące), jak i publicznym (np. Veterans Affairs, TRICARE i Indian Health Service). To 39% naszej populacji. Wszystkie te plany jednego płatnika zapewniają lepszą opiekę swoim mieszkańcom za mniejsze pieniądze niż prywatne ubezpieczenie zdrowotne.
My lekarze nie powinniśmy lekceważyć opłacalności systemu jednego płatnika. Nie powinniśmy lekceważyć naszej zdolności do przekonania autorów i naszych przywódców krajowych, że pojedynczy płatnik nie jest mało prawdopodobny ; to jest nieuniknione. Jesteśmy już 39% drogi.
Samuel Metz, MD
3106 SW Gale Ave., Portland, OR
com
Nie zgłoszono żadnego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym pismem.
5 Referencje1. Cutler D, Wikler E, Basch P. Zmniejszenie kosztów administracyjnych i poprawa systemu opieki zdrowotnej. N Engl J Med 2012; 367: 1875-1878
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
2. Instytut Zdrowia i P olityki Społeczno-Gospodarczej. Pojedynczy płatnik / Medicare dla wszystkich: plan stymulacji gospodarczej dla narodu. 2009 (nurses.3cdn.net/c6fb9a313be501086e_1vm6y1duy.pdf).

3. Kahn JG, Kronick R, Kreger M, Gans DN. Koszt administracji ubezpieczenia zdrowotnego w Kalifornii: szacunki dla ubezpieczycieli, lekarzy i szpitali. Health Aff (Millwood) 2005; 24: 1629-1639
Crossref Web of Science Medline
4. Rodberg L, McCanne D. Aktualizacja do krajowego ubezpieczenia zdrowotnego (Medicare 2.0): sprawa eliminacji prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Chicago: Lekarze dla Narodowego Programu Zdrowia, 13 lipca 2007 r. (www.pnhp.org/news/2007/july/_health_insurance_fo.php).

5. Kuttner R. Niepowodzenie rynkowe – druga opinia na temat amerykańskich kosztów opieki zdrowotnej. N Engl J Med 2008; 358: 549-551
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
[patrz też: anestezjolog zarobki, dyżur aptek września, szkoła rodzenia żelazna ]

Powiązane tematy z artykułem: anestezjolog zarobki dyżur aptek września szkoła rodzenia żelazna