Ojciec powinien być obecny przy porodzie

Najnowsze wyniki badań przeprowadzonych przez psychologów społecznych i rozwojowych, w sposób jednoznaczny podkreślają jak ważne dla rozwoju dziecka jest nawiązanie więzi z jego rodzicami. Szkoła rodzenia żelazna wyznaje zasadę, że idealnym rozpoczęciem tworzenia relacji na linii ojciec i dziecko jest pobyt tego pierwszego przy porodzie. Aspekt ten jest wielokrotne podkreślany w trakcie organizowanych przez szkołę kursów dla przyszłych rodziców. Aktywne uczestnictwo w nim pozwala również na zdobycie informacji odnośnie samego przebiegu porodu. Jest to szczególnie ważne dla kobiety, dla której będzie to niesamowicie stresujące przeżycie. Dzięki spotkaniom w szkołach rodzenia zdobędzie wiedzę na temat zmian, które w trakcie jego trwania zajdą w jej organizmie. Dowie się także o prawidłowej technice oddychania czy parcia. Zdaniem ekspertów uczęszczanie na tego typu zajęcia przez małżonków, pozwala również na poprawę poziomu zaufania jakim siebie obdarzają. A to uznawane jest za podstawę każdego, zdrowego związku.

Powiązane tematy z artykułem: Szkoła rodzenia żelazna