Pakiet reform w Senacie zawinięty w czasie na Boże Narodzenie

Bez głosów przeciwnych – ponieważ każdy republikanin stanął w opozycji – normalnie frakcyjni senaccy demokraci odrzucili swoje różnice, by uchwalić przełomową ustawę reformującą system opieki zdrowotnej w głosowaniu 60-39 w Wigilię, 25. dzień prosty debaty nad środkiem . Biuro Budżetowe Kongresu (CBO) oszacowało koszt projektu na 871 miliardów dolarów w ciągu 10 lat – podzielone między publiczne subwencje, aby pomóc osobom o niższych dochodach płacić za prywatne ubezpieczenie, ekspansje programu Medicaid i programu ubezpieczeń zdrowotnych dla dzieci oraz ulgi podatkowe dla małych firm. Środek zapewniałby zasięg około 31 milionom ludzi, pozostawiając nieubezpieczonych około 23 milionów nieelegancko Amerykanów, z których jedna trzecia to nieudokumentowani imigranci. Wymagałoby to większości legalnych rezydentów amerykańskich do posiadania ubezpieczenia zdrowotnego i pracodawców zatrudniających więcej niż 50 pracowników, którzy mogliby go udzielić lub stawić czoła karom. Stworzyłoby to również giełdy ubezpieczeniowe, za pośrednictwem których miliony kwalifikujących się osób mogłyby nabywać subsydiowane świadczenia i zabraniałyby przewoźnikom ubezpieczeniowym odmawiania ubezpieczenia wnioskodawcom z wcześniej istniejącymi warunkami lub nakładania innych niepopularnych ograniczeń. Przed uchwaleniem ustawy Demokraci wyeliminowali szereg proceduralnych przeszkód wprowadzonych przez Republikanów, którzy walczyli przeciwko ustawie reformatorskiej od początku – sprzeciw wobec zwiększenia roli rządu, oporu przed poniesieniem wysokich kosztów reformy i przekonanie, że takie stanowisko zwiększyłoby perspektywy ich partii w wyborach w 2010 roku. Po uchwaleniu ustawy przywódcy demokratów zapowiedzieli, że wkrótce rozpoczną starania o pogodzenie różnic między środkami reform zatwierdzonymi przez Izbę a zatwierdzonymi przez Senat. Demokraci nie planują zwoływania oficjalnej konferencji House-Senate z udziałem Partii Republikańskiej, ponieważ GOP jest nadal zdecydowanie przeciwny obu środkom, ale urzędnicy Białego Domu odegrają kluczową rolę. Celem demokratów jest wypracowanie kompromisowej ustawy, uzyskanie jej aprobaty w obu izbach i ostateczne rozwiązanie na biurku prezydenta Baracka Obamy, aby podpisał dokument, zanim pod koniec stycznia lub na początku lutego przedstawi on adres państwa Unii. Po raz kolejny przywódca większości senackiej Harry Reid (D-NV) będzie musiał zabezpieczyć 60 głosów, aby wygrać zatwierdzenie ustawy w Senacie.
Zatwierdzony przez Senat środek nie uwzględnia najwyższego priorytetu zorganizowanej medycyny – eliminując o 21,2% zniżki w opłatach za leczenie Medicare, które mają wejść w życie stycznia 2010 r. I zastępując formułę, na której jest oparta. Niemniej jednak American Medical Association (AMA) poparło środek, podobnie jak Association of American Medical Colleges i American Hospital Association. Działanie AMA opierało się częściowo na zobowiązaniu złożonym przez Reida do wprowadzenia odrębnego ustawodawstwa mającego na celu wyeliminowanie redukcji opłat i zastąpienie obecnej formy płatności Medicare, czyli stopy wzrostu zrównoważonego (SGR). Kongres opóźnił wejście w życie obniżki opłat do marca 2010 r., Dołączając ją do ustawy o środkach obrony.
Agencja AMA poinformowała Reida, że jest niezadowolona z niezdolności Kongresu do zajęcia się kwestią opłat Medicare poza przedłużeniem o 60 dni, którą Michael Maves, główny dyrektor stowarzyszenia, scharakteryzował jako tymczasowy zespół pomocy w piśmie z 21 grudnia.
[patrz też: kiedy do szkoły rodzenia, szkoła rodzenia stargard, szkoła rodzenia siedlce ]

Powiązane tematy z artykułem: kiedy do szkoły rodzenia szkoła rodzenia siedlce szkoła rodzenia stargard