Ponowne leczenie HCV za pomocą ABT-450 / r-Ombazaswiru i dazabuwiru za pomocą rybawiryny

W fazie 3 testowano skuteczność i bezpieczeństwo bez interferonu połączenia ABT-450 z rytonawirem (ABT-450 / r), ombitaswirem (znanym również jako ABT-267), dasabuwirem (znanym również jako ABT-333) i rybawiryna do ponownego leczenia HCV u pacjentów, którzy byli wcześniej leczeni peginterferonem-rybawiryną. Metody
Zapisaliśmy pacjentów z zakażeniem HCV genotypem i marskością wątroby, którzy wcześniej byli leczeni peginterferonem-rybawiryną i mieli nawrót, częściową odpowiedź lub zerową odpowiedź. Pacjenci byli losowo przydzielani w stosunku 3: do otrzymywania złożonego ABT-450 / r-ombadewiru (w dawce raz na dobę 150 mg ABT-450, 100 mg rytonawiru i 25 mg ombitaswiru) i dazabuwiru (250 mg dwa razy na dobę) z rybawiryną (1000 lub 1200 mg na dobę) lub pasującą placebo podczas 12-tygodniowego okresu podwójnie ślepej próby. Pierwszorzędowym punktem końcowym był wskaźnik utrzymującej się odpowiedzi wirusologicznej po 12 tygodniach od zakończenia leczenia. Pierwotna analiza skuteczności porównała tę częstość wśród pacjentów przypisanych do aktywnego schematu z historycznym odsetkiem odpowiedzi (65%) wśród wcześniej leczonych pacjentów z zakażeniem HCV genotypem i bez marskości wątroby, którzy otrzymali ponowne leczenie telaprewirem i rybawiryną peginterferonową.
Wyniki
Łącznie 394 pacjentów otrzymało co najmniej jedną dawkę badanego leku. W grupie z aktywnym schematem u 286 z 297 pacjentów utrzymywała się odpowiedź wirusologiczna w 12. tygodniu po leczeniu, ogólna stopa wynosiła 96,3% (95% przedział ufności, 94,2-98,4). Stawka ta była nie lepsza i wyższa niż historyczna stopa kontroli. Stawki były 95,3% wśród pacjentów z wcześniejszym nawrotem (82 z 86 pacjentów), 100% wśród pacjentów z wcześniejszą częściową odpowiedzią (65 z 65 pacjentów) i 95,2% wśród pacjentów z wcześniejszą odpowiedzią zerową (139 z 146 pacjentów). Świąd występował częściej w przypadku aktywnego schematu leczenia (u 13,8% pacjentów) niż w grupie placebo (5,2%, p = 0,03). Trzech pacjentów w grupie z aktywnym trybem leczenia (1,0%) zaprzestało stosowania badanych leków z powodu zdarzeń niepożądanych. Wartości hemoglobiny stopnia 2 (8,0 do <10,0 g na decylitr) i stopnia 3 (6,5 do <8,0 g na decylitr) wystąpiły odpowiednio u 4,7% i 0,3% pacjentów w grupie z aktywnym schematem dawkowania.
Wnioski
Szybkość odpowiedzi na 12-tygodniowy schemat leczenia bez interferonu była większa niż 95% wśród wcześniej leczonych pacjentów z zakażeniem HCV genotypem 1, w tym u pacjentów z wcześniejszą odpowiedzią zerową. (Finansowany przez AbbVie; SAPPHIRE-II ClinicalTrials.gov number, NCT01715415.)
Wprowadzenie
Pacjenci z przewlekłym zakażeniem wirusem zapalenia wątroby typu C (HCV) są narażeni na ryzyko postępującego zwłóknienia wątroby, marskości wątroby, nadciśnienia wrotnego, raka wątrobowokomórkowego i niewyrównanej choroby wątroby
[podobne: olx littlest pet shop, olx gniew, szkoła rodzenia żelazna ]

Powiązane tematy z artykułem: olx gniew olx littlest pet shop szkoła rodzenia żelazna