Szczepienia przeciw grypie u kobiet w ciąży i ochrona ich niemowląt AD 5

Wszystkie wartości P były dwustronne, a wartość 0,05 lub mniej była uważana za wskazującą istotność statystyczną. Wyniki
Podstawowa charakterystyka uczestników badania
Tabela 1. Tabela 1. Wyjściowa charakterystyka kobiet w ciąży niezakażonych wirusem HIV, wyniki dotyczące płodu i cechy noworodka. Tabela 2. Tabela 2. Charakterystyka wyjściowa ciężarnych kobiet zakażonych wirusem HIV, wyniki leczenia u płodów i cechy noworodków. Dołączyliśmy do 2116 czarnoskórej afrykańskiej ciężarnej, która nie była zarażona wirusem HIV; 1062 losowo przydzielono do grupy zaszczepionej IIV3 i 1054 do grupy, która otrzymała placebo. W grupie dzieci otrzymujących IIV3 urodziło się 1026 żywych noworodków i 1023 żywych noworodków urodzonych wśród otrzymujących placebo (ryc. S1 w dodatkowym dodatku). Średni wiek matki przy przyjęciu do badania wynosił 26,2 lat, a średni wiek ciążowy – 26,8 tygodni (tabela 1). Dołączyliśmy do 194 kobiet w ciąży zakażonych wirusem HIV; 100 losowo przydzielono do grupy zaszczepionej IIV3 i 94 do grupy placebo (ryc. S2 w dodatku uzupełniającym). Średni wiek matki przy przyjęciu wynosił 28,2 lat, a średni wiek ciążowy wynosił 27,3 tygodnia (tabela 2). Wyjściowa mediana liczby komórek T CD4 + u kobiet zakażonych HIV wynosiła 393,5 komórek na milimetr sześcienny; 12,6% kobiet (24 z 190) miało zliczenia poniżej 200 komórek na milimetr sześcienny. Mediana poziomu RNA HIV-1 w osoczu wynosiła 1067 kopii na mililitr; 23,0% kobiet (43 z 187) miało niewykrywalny poziom RNA HIV-1. W grupie zaszczepionych IIV3 i 88 żywych urodzeń w grupie placebo było 100 żywych urodzeń wśród 183 kobiet zakażonych HIV, które pozostały w badaniu do momentu porodu.
Immunogenność szczepionki
Kohorta niezainfekowana HIV
Tabela 3. Tabela 3. Odpowiedzi immunologiczne na szczepionkę IIV3 u kobiet w ciąży niezakażonych wirusem HIV i transplantologiczne przekazywanie przeciwciał noworodkom. Spośród 376 uczestników w podzbiorze immunogenności 142 biorców IIV3 i 148 pacjentów otrzymujących placebo zostało włączonych do analizy immunogenności na podstawie protokołu (ryc. S3 i tabela S1 w dodatkowym dodatku). Miana geometryczne po szczepieniu wzrosły od linii bazowej o czynnik 6 do 10 u biorców IIV3 i były istotnie wyższe dla wszystkich trzech szczepów szczepionkowych, w porównaniu z mianami otrzymującymi placebo (Tabela 3). Szybkości serokonwersji dla szczepów A (H1N1) pdm09, A (H3N2) i B (Victoria) wśród odbiorców IIV3 wynosiły odpowiednio 72,5%, 64,8% i 92,3%; częstości wśród osób otrzymujących placebo wyniosły odpowiednio 8,1%, 2,7% i 2,0% (p <0,001 dla wszystkich porównań). Większy odsetek biorców IIV3 miał seroprotekcyjne miano HAI po szczepieniu, w porównaniu z osobami otrzymującymi placebo (Tabela 3).
Noworodki biorców IIV3 miały wyższe geometryczne średnie miana HAI dla wszystkich szczepów szczepionek niż noworodki otrzymujących placebo, a także częściej miały miano HAI wynoszące 1:40 lub więcej dla A / (H1N1) pdm09 (81,1% vs.
[patrz też: odruch babińskiego dodatni, ginekolog lublin nfz, pieczenie szynki wieprzowej ]

Powiązane tematy z artykułem: ginekolog lublin nfz odruch babińskiego dodatni pieczenie szynki wieprzowej