Szczepienia przeciw grypie u kobiet w ciąży i ochrona ich niemowląt AD 7

W ciągu 2 lat badania dominującym szczepem wirusa grypy krążącym wśród osób otrzymujących placebo był A / H3N2 (57,9%), dla którego w analizie eksploracyjnej zidentyfikowano skuteczność szczepionki 57,5% (95% CI, 7,6 do 80,4). Wskaźnik ataków był niższy wśród dzieci, których matki były biorcami IIV3 (1,9%) niż wśród tych, których matki były biorcami placebo (3,6%), co wskazuje na skuteczność szczepionki 48,8% (95% CI, 11,6 do 70,4) (tabela 4 i ryc. 1). Dominującymi szczepami powodującymi chorobę u 38 dzieci otrzymujących placebo były A / H3N2 (14 niemowląt [37%]), B / Victoria (11 [29%]) i B / Yamagata (12 [32%]). Wśród niemowląt z potwierdzoną grypą, liczby zakażone szczepem wirusa grypy przenoszonym przez ich matki były następujące: z 19 niemowląt w grupie IIV3 (5,3%) i 11 z 37 w grupie placebo (29,7%, P = 0,04) . Oceny skuteczności szczepionki w analizie na podstawie protokołu były podobne do oszacowań w analizie zamiaru leczenia dla kobiet i ich niemowląt (Tabela S8 w Dodatku Uzupełniającym).
Zakażona HIV Kohorta
W kohorcie matek zakażonych wirusem HIV częstość ataków była niższa wśród biorców IIV3 niż wśród otrzymujących placebo (7,0% vs. 17,0%), co wskazuje na skorygowaną skuteczność szczepionki 57,7% (95% CI, 0,2 do 82,1) (Tabela 4). i ryc. 1). Wskaźniki ataku wynosiły odpowiednio 5,0% i 6,8% u niemowląt otrzymujących IIV3 i niemowląt otrzymujących placebo (skuteczność szczepionki, 26,7%, p = 0,60) (tabela 4 i ryc. 1). U 6 z 11 niemowląt matek zakażonych wirusem HIV z potwierdzoną grypą (55%), w tym u 2 niemowląt, których matki otrzymały IIV3, matki zakażono tym samym szczepem, co ich niemowlęta. Szacunki dotyczące skuteczności szczepionek u kobiet zakażonych wirusem HIV i ich dzieci były podobne w analizach dotyczących poszczególnych protokołów i zamiarach leczenia (tabela S8 w dodatkowym dodatku).
Bezpieczeństwo
Szczegóły zalecanych lokalnych i ogólnoustrojowych reakcji w kohorcie niezakażonej HIV i kohorcie zakażonej HIV przedstawiono w tabelach S9 i S10 w dodatkowym dodatku. Reakcje w miejscu wstrzyknięcia (głównie łagodne do umiarkowanego) występowały częściej u osób otrzymujących IIV3 niż u biorców placebo w obu kohortach, ale nie było innych znaczących różnic w reakcjach wywołanych pożądaniem między dwiema grupami badanymi w obu kohortach. Dane o poważnych zdarzeniach niepożądanych w obu kohortach, w tym zgony niemowląt i matek oraz hospitalizacje, przedstawiono w tabelach od S11 do S23 w dodatkowym dodatku. Nie stwierdzono znaczących różnic między grupami w zakresie odsetka poronień, poronienia lub przedwczesnego porodu lub masy urodzeniowej w kohorcie niezakażonej HIV (tabela i tabela S11 w dodatkowym dodatku) oraz w kohorcie zakażonej HIV (tabela 2)
[patrz też: nawilżacz powietrza allegro, odruch babińskiego dodatni, olx gniew ]

Powiązane tematy z artykułem: nawilżacz powietrza allegro odruch babińskiego dodatni olx gniew