Tracheal Allotransplantation po wycofaniu terapii immunosupresyjnej ad 5

W transplantacji nie stwierdzono żadnych oznak odrzucenia (ryc. 3A). Analiza FISH nie ujawniła chromosomów Y w obrębie błony śluzowej. Chrząstka tchawicy dawcy była otoczona przez naczynia krwionośne biorcy i miała nabłonek błony śluzowej, który pochodzi od biorcy. Rewaskularyzowany allograft został wypreparowany za pomocą tętnicy promieniowej i dwóch promieniowych żył. Jeden pierścień przeszczepu usunięto do analizy histologicznej i FISH. Po nacięciu i rozszerzeniu segmentu zapadniętych dróg oddechowych wada tchawicy miała 4,5 cm długości, długość wystarczającą do pokrycia pierwotnych wad oraz utworzonego przez nas miejsca tracheostomii. Intubację dotchawiczą zachowano podczas zszywania przeszczepu do ubytku dróg oddechowych, a promieniowe szypuły naczyniowe przyszywano do naczyń szyi (tętnica promieniowa od końca do końca do tętnicy głównej tarczy i żył promieniowych z końca na bok do wewnętrznej Żyła szyjna). Dalszy przeszczep błony śluzowej umieszczono w obrębie nacięcia skóry w szyi, aby służyć jako zewnętrzny wskaźnik żywotności zakopanej klapki powięziowej (Figura 3B). Pacjent pozostawał intubowany transoralnie, ale odstawiono go od mechanicznej wentylacji w ciągu 6 dni, po czym usunięto rurkę dotchawiczą. Po zabiegu obrazy osiowe i strzałkowe CT wykazały, że drogi oddechowe zostały przywrócone przez przeszczep tchawicy (Figura 3B). Pacjent został wypisany po tygodniu.
Od czasu usunięcia stentów dróg oddechowych pacjent nie miał żadnych dalszych epizodów zapalenia oskrzeli ani zapalenia płuc. Rok po rekonstrukcji tchawicy pacjent był zadowolony z wyniku. Testy czynności płucnych wykazały wówczas wymuszoną pojemność życiową 3,85 litra (121% przewidywanej wartości), wymuszoną objętość wydechową w ciągu sekundy wynoszącą 2,21 litra (81% wartości przewidywanej) i szczytową szybkość przepływu wydechowego 5,23 litrów na sekundę (80% wartości przewidywanej), wyniki zgodne z brakiem znaczącej czynnościowej niedrożności górnych dróg oddechowych. Skany CT uzyskane rok po całkowitym zaprzestaniu terapii immunosupresyjnej były podobne do tych uzyskanych tydzień po transplantacji.
Dyskusja
Ponieważ dopływ krwi do tchawicy powoduje, że nie nadaje się ona do bezpośredniej rewaskularyzacji, większość wcześniejszych prób przeszczepu tchawicy przeprowadzono po pośredniej rewaskularyzacji. W 1979 r. Rose i in. zgłosili pierwszy allogeniczny przeszczep tchawicy u człowieka.13 Tchawicę dawcy wszczepiono heterotopowo w mięśniu mostkowo-obojczykowym biorcy i przeniesiono do pozycji ortotopowej 3 tygodnie później. Jednak biorcy nie podano terapii immunosupresyjnej. Co więcej, niniejsze sprawozdanie nie udokumentowało rentowności przeszczepu allogenicznego i nie udostępniono żadnych informacji na temat wyników długoterminowych. W 2004 r. Klepetko i wsp. 6 odnotowali zachowaną żywotność alloprzeszczepu heterotopowo rewaskularyzowanego. Przeszczep został rewaskularyzowany w sieci pacjenta, który otrzymał przeszczep płuc od tego samego dawcy. Ostatecznie przeszczep tchawicy nie był stosowany, ale jego żywotność została udokumentowana po 60 dniach.
Ostatnio Macchiarini i wsp. Opisali udaną rekonstrukcję oskrzela głównego z wykorzystaniem przeszczepu tkankowego. W tym badaniu przeprowadzono rekonstrukcję z przeszczepem tchawicy skolonizowanym przez nabłonkowe i chondrogenne komórki mezenchymalne biorcy bez użycia terapia immunosupresyjna
[podobne: nawilżacz powietrza allegro, pieczenie szynki wieprzowej, dyżur aptek września ]

Powiązane tematy z artykułem: dyżur aptek września nawilżacz powietrza allegro pieczenie szynki wieprzowej