Tracheal Allotransplantation po wycofaniu terapii immunosupresyjnej ad

Panel B pokazuje te same widoki po usunięciu stentu i późniejszym zawaleniu się dróg oddechowych w kwietniu 2008 r. Górne 4,5 cm tchawicy wymagało rekonstrukcji, ponieważ pogrubienie tkanki wyściełającej drogi oddechowe ograniczało przepływ powietrza i zamykało miejsce tracheotomii. Dolny odcinek o długości 3,5 cm wykazywał uszkodzenie śluzówki. Białe przerywane linie na panelu B wskazują zakres planowanego powiększenia drogi oddechowej po ortotopowym transplantacji tchawicy. Pręty w obu panelach reprezentują cm. Pacjentką była 55-letnia kobieta, która 25 lat wcześniej uczestniczyła w wypadku samochodowym i przeszła tracheotomię. Miała długą historię zwężenia tchawicy i umieszczania stentów w celu zachowania światła. Kiedy po raz pierwszy zobaczyliśmy pacjenta, w październiku 2006 r. Miała dwa stenty, każdy o długości 4 cm, podtrzymujące jej drogi oddechowe (ryc. 1A). Szukała leczenia licznych problemów związanych z stentami, w tym epizodów zapalenia oskrzeli i zapalenia płuc. Prawie ciągła terapia antybiotykowa była konieczna do kontrolowania przewlekłego zakażenia wokół stentowanych dróg oddechowych. Pacjent kaszlał nieustannie, próbując usunąć śluz zgromadzony na końcu dolnego stentu, a zły oddech przypisany kolonizacji stentu był poważnym problemem. W regularnych odstępach czasu konieczna była resekcja laserem w celu usunięcia tkanki ziarninowej, która powstała na końcach stentu.
Rycina 2. Rycina 2. Procedura heterotopowej alotransplantacji tchawicy. Panel A pokazuje 8-cm długi aloprzeszczep tchawicy w miejscu, z jego chrząstką umieszczoną nad tkanką podskórną w przedramieniu biorcy. Pokazano także przekrój alloprzeszczepu beznaczyniowego. Tkanka podskórna i powięź wypreparowana z leżących poniżej mięśni owinięto wokół alloprzeszczepu tchawicy w celu pokrycia części błoniastej. Panel B pokazuje, że kroki podjęte po 4 tygodniach owinięcia powięziowego spowodowały rewaskularyzację tchawicy i ponowne założenie błony śluzowej. Widok przekrojowy na poziomie pierścienia chrząstki przedstawia szkielet chudego chrząstki z małymi obszarami rewaskularyzacji (czarne strzałki). Błonowa tylna ściana allograftu przeszła martwą martwicę i została usunięta z dolnej powięzi (podwójne strzały). Do powięzi, która miała kontakt z tylną ścianą tchawicy (przerywana biała strzałka) przyszyto dwie pełnowymiarowe policzkowe błony śluzowe o wymiarach cm x 4 cm. Następnie powleczono powłoką błony śluzowej do tchawicy chrzęstnej w przedramieniu (zakrzywione strzałki). Regeneracja nabłonka dawcy i postępujące wrastanie błony śluzowej policzków nad chrzęstną strukturą miało miejsce w ciągu następnych kilku tygodni (przekrój z prawej strony). Panel C pokazuje chimeryzm uzyskany w allografcie po 4 miesiącach rewaskularyzacji heterotopowej. Błona śluzowa policzków, które przyszyto do powięzi w miejscu odciętego segmentu, wszczepiono dystalnie do zachowanego allograftu tchawicy (przerywana strzałka). Mikrofotografie odciętego odcinka nadmiaru tchawicy wykazują żywą tkankę chrzęstną, a także nową wyściółkę błony śluzowej składającą się zarówno z nabłonka płaskiego, jak i oddechowego (hematoksylina i eozyna). Fluorescencyjna hybrydyzacja in situ (FISH) z sondą centrometrycznego DNA specyficzną dla Y pokazuje, że jądra komórek oddechowych pochodzą od dawcy (groty strzałek wskazujące wybarwianie chromosomu Y za pomocą CEP Y SpectrumOrange)
[podobne: olx międzyzdroje, olx gniew, nawilżacz powietrza allegro ]

Powiązane tematy z artykułem: nawilżacz powietrza allegro olx gniew olx międzyzdroje