Tracheal Allotransplantation po wycofaniu terapii immunosupresyjnej cd

Aby uzyskać więcej informacji, patrz ryc. w dodatkowym dodatku, dostępny wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie. Panel D pokazuje allograft przed wycofaniem terapii immunosupresyjnej. Podczas kolejnego przeszczepu ortotopowego usunięto proksymalną błonę śluzową jamy ustnej (patrz Fig. 3A), a dystalny nabłonek błony śluzowej policzono na zewnątrz, aby umożliwić bezpośredni wizualny monitoring żywotności klapy (patrz Fig. 3B). Osiowy skan CT pokazuje aloprzeszczep tchawicy w przedramieniu (kości promieniowe [górne] i łokciowe [dolne] pokazane w przekroju), z obszarem dostępnym, aby służyć jako światło tchawicy wskazane przez białą przerywaną linię. Miejsce przeszczepu skóry pełnej grubości (używane do monitorowania przeszczepu tchawicy do odrzucenia) jest widoczne za małżowiną lewego ucha. Aby uniknąć ryzyka całkowitego zapaści dróg oddechowych po usunięciu stentów, zdecydowaliśmy się leczyć tego pacjenta z allotransplantacją tchawicy. Plan polegał na umieszczeniu allograftu tchawicy o długości 8 cm na przedramieniu biorcy (ryc. 2A), aby umożliwić rewaskularyzację w celu późniejszego zastosowania w korygowaniu wady tchawicy. Stenty dróg oddechowych można było usunąć, gdy przeszczep allogeniczny osiągnął pełną rewaskularyzację śluzówkową. Procedura została zatwierdzona przez instytucyjną komisję odwoławczą Szpitala Uniwersyteckiego w Leuven, a pacjent wyraził pisemną świadomą zgodę.
Metody i wyniki
Heterotopiczna implantacja przeszczepu do rewaskularyzacji
Po 9-miesięcznych poszukiwaniach znaleźliśmy odpowiednią tchawicę od zmarłego dawcy płci męskiej z tą samą grupą krwi (listopad 2007). Chirurdzy klatki piersiowej pobrali blok podwójnego płuca, a także odcinek tchawicy o długości 8 cm. W tym samym czasie pobierano pełny przeszczep skóry z okolicy nadobojczykowej, a tkankę dawcy przechowywano w roztworze University of Wisconsin i lód podczas transportu (czas od zbioru do miejsca przeszczepu, mniej niż 2 godziny). Tuszę dawcy o długości 8 cm umieszczono nad wyciętą tkanką podskórną w lewym przedramieniu biorcy w odpowiedniej orientacji do rewaskularyzacji (Figura 2A). Allograft obwodowo owinięto powięź i tkankę podskórną. Jednocześnie, przeszczep skóry pełnej grubości od dawcy został zszyty w niewielką wadę skóry, która została utworzona za lewą pinną pacjenta. Terapię immunosupresyjną z takrolimusem (w celu uzyskania najniższego poziomu od 12 do 15 .g na litr), azatiopryną (100 mg na dobę) i kortykosteroidami (0,4 mg na kilogram masy ciała na dobę) rozpoczęto dożylnie, a następnie kontynuowano leczenie doustnie (takrolimus). 6 mg na dzień, azatiopryna, 100 mg na dzień i metyloprednizolon, 4 mg na dzień).
Co 2 tygodnie usunięto opatrunek przedramienia w celu określenia żywotności błon śluzowych i usunięcia wydzieliny w świetle śluzówki (patrz wideo, dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu). W pierwszych tygodniach tylna błoniasta osłona przeszła martwą martwicę. Trzydzieści cztery dni po transplantacji, podczas jednego z zaplanowanych co dwa tygodnie badań, usunęliśmy martwą tylną ścianę tchawicy i umieściliśmy błonę śluzową od biorcy w tej części tchawicy (Figura 2B).
Po 4 miesiącach allograft tchawicy miał pełną śluzówkową wyściółkę (Figura 2C)
[patrz też: ginekolog lublin nfz, kiedy do szkoły rodzenia, odruch babińskiego dodatni ]

Powiązane tematy z artykułem: ginekolog lublin nfz kiedy do szkoły rodzenia odruch babińskiego dodatni