Tracheal Allotransplantation po wycofaniu terapii immunosupresyjnej czesc 4

W tym czasie usunęliśmy stenty dróg oddechowych, a druga tracheotomia została utworzona w okolicy ogona szyi, aby umożliwić oddychanie. Tomograf komputerowy (CT) uzyskany po usunięciu stentów wykazał, że górny odcinek dróg oddechowych się załamał, podczas gdy światło dolnego segmentu zostało zachowane (ryc. 1B). W związku z tym allograft skrócono do 4,5 cm, aby pokryć ubytek tchawicy (Figura 2D), co umożliwiło ocenę histologiczną odciętego odcinka 3,5-centymetrycznego alloprzeszczepu. Ponieważ procedura obejmowała transplantację od mężczyzny do kobiety, byliśmy w stanie wykryć komórki nabłonkowe układu oddechowego dawcy przez obecność chromosomu Y w analizie hybrydyzacji fluorescencyjnej in situ (FISH). Immunobarwienie i FISH przeprowadzono w sposób opisany wcześniej Ocena allograftu i wycofanie terapii immunosupresyjnej
Rycina 3. Rycina 3. Ortotropowa alotransplantacja tchawicy po wycofaniu terapii immunosupresyjnej. Allograft został wypreparowany za pomocą nowej szypuły naczyniowej, składającej się z tętnicy promieniowej i jej żylaków, a najwyższy pierścień chrząstki usunięto w celu oceny histologicznej. Panel A pokazuje harmonogram wycofania terapii immunosupresyjnej i fotomikrografię wyciętego pierścienia chrząstki (hematoksylina i eozyna). Przeszczep składał się z żywej chrząstki całkowicie wyłożonej nabłonkiem łuskowatym, która pochodziła z błony śluzowej policzków biorcy. (Patrz Fig. 2 w Dodatku Dodatkowym, aby uzyskać więcej szczegółów.) Panel B pokazuje strzałkowy skan CT przeszczepu i towarzyszący mu diagram rekonstrukcji tydzień po transplantacji ortotopowej. Strzałki wyznaczają przeszczep tchawicy. Klapka monitora śluzówkowego służy jako zewnętrzny wskaźnik przeżywalności przeszczepu. Dwa osiowe skany CT po lewej stronie pokazują przeszczep tydzień po przeszczepie (na górze) i rok po całkowitym ustaniu terapii immunosupresyjnej (na dole); w obu skanach pojedyncze strzałki wskazują linię szwu między przeszczepem a tkanką natywną, a strzałki dwukierunkowe wskazują światło kanału powietrznego nabyte za pomocą przeszczepu tchawicy.
Brutalne badanie nadmiaru tkanki tchawicy wykazało, że zachowano elastyczność pierścieni chrząstki (patrz wideo). Badanie mikroskopowe wykazało, że pierścienie tchawicy składają się z żywej tkanki chrzęstnej. Nabłonek nabłonkowy składał się z nabłonka płaskiego i nabłonka oddechowego, które pochodziły z błony śluzowej policzków biorcy i nabłonka tchawicy dawcy, odpowiednio. Analiza FISH nabłonka oddechowego wykazała obecność męskich komórek dawcy, ale nie wykryto chromosomu Y w nabłonku nabłonka płaskiego (Figura 2C). Przeszczep skóry dawcy za zewnętrznym uchem odbiorcy nie wykazywał oznak odrzucenia (Figura 2D). Na podstawie obecności komórek biorcy w przeszczepie allogenicznej, terapia immunosupresyjna była stożkowa i zatrzymywana, a ostatnią dawkę podawano 229 dni po transplantacji (Figura 3A). Przeszczep skóry odrzucono po przerwaniu terapii immunosupresyjnej; po 4 tygodniach stał się nekrotyczny, a po 2 tygodniach zaniósł. Wynikowa wada skory wyleczona przez drugą intencję.
Orthotopic Tracheal Allotransplantation
W momencie transplantacji ortotopowej przeszczep tchawicy miał żywą chrząstkę całkowicie wyścieloną nabłonkiem płaskonabłonkowym
[przypisy: odruch babińskiego dodatni, szkoła rodzenia żelazna, nawilżacz powietrza allegro ]

Powiązane tematy z artykułem: nawilżacz powietrza allegro odruch babińskiego dodatni szkoła rodzenia żelazna