Wdrażanie i korzystanie z usług zdrowia psychicznego wśród żon amerykańskiej armii cd

Bez przekonujących dowodów na to, że małżonkowie płci męskiej mieli podobny schemat działania, nie należało uogólniać tych wyników na mężów i żony. Dlatego zdecydowaliśmy się zachować konserwatywność i ograniczyć nasze analizy do żon (około 95% całej próby); to ograniczyło uogólnienie naszych wyników. Źródła i miary danych
Ambulatoryjne dane medyczne uzyskano ze standardowego rejestru danych ambulatoryjnych oraz z danych zależnych od TRICARE. Standardowy Ambulatoryjny Rejestr Danych, obowiązkowy system gromadzenia i raportowania wszystkich ambulatoryjnych wizyt lekarskich w wojskowych placówkach medycznych, jest przechowywany w Obronie Medycznego Systemu Nadzoru i jest utrzymywany przez Centrum Kontroli Zdrowia Sił Zbrojnych. TRICARE – zależne źródło danych do systemu nadzoru i zawierające kompletne informacje na temat kodów bilingowych dla opieki medycznej otrzymywanej poza wojskowym zakładem leczniczym, ale z wykorzystaniem wojskowego systemu ubezpieczeń zdrowotnych. Ranga członka wojskowego, łączny czas służby i czynne obowiązki od stycznia 2007 r .; całkowita liczba miesięcy wykorzystanych w operacji Iracka wolność lub operacja Trwała wolność w Afganistanie od stycznia 2003 r. do 31 grudnia 2006 r .; a całkowita liczba wdrożeń dla tych operacji w tym samym okresie pochodzi z rekordów Defense Manpower Data Center.
Diagnozy zdrowia psychicznego
Diagnozę zdrowia psychicznego zdefiniowano jako przypisanie kodeksu zdrowia psychicznego z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób, IX Przegląd (ICD-9), dla danej ambulatoryjnej wizyty lekarskiej. Diagnozy zostały sklasyfikowane w z 17 kategorii zaburzeń: zażywanie alkoholu; niepokój; choroba afektywna dwubiegunowa; majaczenie, otępienie i inne zaburzenia poznawcze; depresja; zaburzenie dysocjacyjne; używanie narkotyków; zaburzenie kontroli impulsów; zaburzenie behawioralne u dzieci (kody związane ze zdrowiem psychicznym w tej kategorii zostały przypisane niektórym kobietom w późnej młodości i na początku lat 20); zaburzenie osobowości; zaburzenie psychotyczne; zaburzenia snu; somatoform i zaburzenia sztuczne; oraz cztery kategorie związane ze stresem: reakcja ostrego stresu i zaburzenie regulacji, zaburzenie nerwicowe, zespół stresu pourazowego i inne zaburzenia stresowe (patrz Dodatek Aneks, dostępny wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod kodem ICD-9 według kategorii ). Aby zwiększyć wrażliwość i specyficzność kodu dla aktualnej diagnozy zdrowia psychicznego, wykluczyliśmy warunki zdrowia psychicznego, które były związane z kodami przypisanymi w okresie badania, które wskazywały, że stan był w pełnej lub częściowej remisji. Historia ambulatoryjnego zdrowia psychicznego w okresie 3 lat przed okresem badania (1 stycznia 2000 r., Do 31 grudnia 2002 r.) Została ustalona z wykorzystaniem diagnoz w tych samych 17 kategoriach i zawierała kody do umorzenia.
Analiza statystyczna
Zastosowaliśmy liniowe modele regresji ryzyka26, aby uzyskać oszacowanie skorygowanej różnicy ryzyka27.28 i ujemnych modeli regresji dwumianowej29 w celu uzyskania szacunków efektu stosunku stóp procentowych przypisywanych od do 11 miesięcy lub ponad 11 miesięcy wdrożenia w Iraku lub Afganistanie, w przeciwieństwie do braku wdrożenia podczas okresu nauki
[podobne: ginekolog nfz białystok, szkoła rodzenia stargard, anestezjolog zarobki ]

Powiązane tematy z artykułem: anestezjolog zarobki ginekolog nfz białystok szkoła rodzenia stargard